Základní škola
a Mateřská škola
Emy Destinnové

Praha 6, náměstí Svobody 3/930

Kontakt

Hlavní budova

3. - 9. ročník, družina 3. - 5. ročník

nám. Svobody 3/930
160 00 Praha 6
tel.
224 311 370
mail
info@zsemydestinnove.cz

Budova Českomalínská

1. - 2. ročník, družina 1. - 2. ročník

Českomalínská 35
160 00 Praha 6
tel.
233 322 669
další kontakty

O naší škole

Základní škola Emy Destinnové je úplnou základní školou se všemi ročníky 1. – 9. Co do počtu žáků je největší základní školou obvodu Praha 6. Ve dvou budovách se vyučuje okolo 900 žáků. 

Hlavní budova na náměstí Svobody je sídlem 3. – 9. ročníků včetně oddělení školní družiny pro 3. – 5. ročník, školního klubu pro žáky 2. stupně, mnoha kroužků a moderní školní jídelny. V budově v Českomalínské ulici jsou ročníky 1. – 2. a oddělení školní družiny pro tyto třídy včetně kroužků.

Škola je velmi dobře vybavená. Jedná se především o učebny určené pro výuku cizích jazyků, počítačové učebny, hudebně-dramatickou třídu, dvě tělocvičny, taneční sál, učebnu fyziky, chemie, zeměpisu, přírodopisu a školní kuchyňku. K vlastnímu vybavení pak patří velké množství interaktivních tabulí, počítačů, tabletů a dataprojektorů, žákovské a učitelské knihovny.

více informací

Aktuálně

Každý den se u nás ve škole něco děje. Nejdůležitější aktuality a události naleznete zde. Nezapomeňte se také podívat na aktuality na stránkách jednotlivých tříd.

všechny aktuality
19.
březen

!!! Přeobjednejte si !!!

Z důvodu velké nemocnosti kuchařského personálu budeme od úterý 20.3. vařit pouze menu č. 1 a menu č. 2. Menu č. 3 nevaříme do odvolání. Žádáme strávníky, aby si své objednávky přečipovali. Kdo si… více

27.
březen

Volba povolání

Jak poznat své dítě s ohledem na výběr jeho profesní kariéry. Přihlaste se do úterý 27.3. více

21.
březen

Koncert k poctě Emy Destinnové

ZŠ a MŠ Emy Destinnové, nám. Svobody 3/930, Praha 6 si Vás dovoluje pozvat na koncert k poctě Emy Destinnové dne 21. 3. 2018 v 18.00 v aule školy. Účinkují Jana Sibera (soprán), Václav Sibera (tenor)… více

12.
březen

Elektronická žákovská

Technické problémy s přechodem na lepší zabezpečení jsou již odstraněny. Za komplikace se omlouváme. více

10.
březen

Olympiáda v němčině

V krajském kolo Olympiády v německém jazyce kategorie II.C, které proběhlo ve středu 7. 3. 2018 na Gymnáziu Nad Alejí na Praze 6, vyhrála naše žačka Věra Kuncová! Gratulujeme a děkujeme za vzornou… více

5.
březen

Příběhy našich sousedů

Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky osmých a devátých tříd základních škol. více

Kalendář akcí

V 18:00 hodin v aule školy. Účinkují Jana Sibera (soprán), Václav Sibera (tenor), sólisté Národního divadla v Praze, a nejúspěšnější žáci v soutěžních kategoriích recitace a zpěv.

Videoprohlídka

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové