Studijní pobyt v Anglii

Ve dnech 7. - 13.10. se 49 žáků pátých tříd zúčastnilo studijního pobytu v anglickém městě Worthing.

Vyrazili jsme v sobotu časně ráno a po přejezu Německa, Holandska, Belgie a Francie jsme ve večerních hodinách dorazili do Dunkerque, kde jsme přenocovali. Brzy ráno jsme trajektem cestovali do Anglie. po dvouhodinové plavbě nás již přivítaly bílé útesy Doverské. Strávili jsme příjemný den V Doveru. Navštívili jsme Doverský hrad a podzemní nemocnici. Pak jsme již vyrazili do Worthingu, kde na nás již netrpělivě čekaly naše nové rodiny. Doploledne jsme vždy trávili v anglické škole s lektory a odpoledne jsme si užívali krásné výlety. V pondělí jsme se procházeli po anglickém pobřeží u města Eastbourne, navštívili útesy Seven Sisters, Beachy Head a obdivovali jsme Longmana. V úterý jsme cestovali do města Brighton, kde jsme byli nadšeni mořskými tvory v Sealife. Také se nám moc líbil královský palác. Ve středu jsme navštívili hrad Arundel s krásnými zahradami a městečko Chichester s překrásnou katedrálou. Poslední den jsme prožili v městečku Worthing, užili si posledních nákupů ale hlavně dýchali mořský vzduch a nasbírali spoustu kamínků a mušlí. Po cestě domů jsme ještě navštívili pašerácké jeskyně ve městě Hastings. Cesta trajektem i zpáteční cesta rychle uběhly a v pátek v poledne jsme se již vítali se svými rodinami. Přesto že nám moc nepřálo počasí, užili jsme si pravého anglického deště a větru,tak se nám pobyt v Anglii líbil a budeme dlouho vzpomínat.

více fotek zde

B.Voráčková

Předškolák - setkání pro rodiče a předškoláky formou odpoledních setkání (15.30 až 16.30 hodin) a konzultací zaměřených na kladnou motivaci pro vstup do školy, poznání nového prostředí, nových kamarádů i paní učitelky 1. třídy....

Schola Pragensis 2017

Buď režisérem svého života – Schola Pragensis 2017 „Buď režisérem svého života“ je nové motto pro letošní ročník přehlídky pražských škol Schola Pragensis 2017.