Kapela ve škole

Kapela ve škole, projekt při kterém děti zažily neobvyklé hodiny hudební výchovy.

K dispozici byly nástroje a vybavení moderní rockové kapely jako jsou elektrické kytary, baskytary, mikrofony, atd. Pro většinu dětí to bylo první takové setkání s hudebním vybavením takového druhu. Během pěti zkoušek se secvičila a zahrála jednoduchá skladba. Nároky byly kladeny na rozdělení a pochopení rolí a vzájemnou spolupráci kapely. Výsledkem programu je radost ze společného úspěchu. Součástí hodin byly i informace o vlivu prostředí (jazykového, sociálního, etnického, geografického) na vývoj hudebních žánrů, směrů a folklóru. Závěrečný koncert si všichni skvěle užili.

videa všech vystoupení zde

 

Kalendář akcí

Projektový den

Žáci budou zpracovávat téma: 100 let Národního divadla nebo 150 let Národního muzea. Projektový den bude probíhat od 8.00 hod. v rámci dopolední výuky s TU. Odpolední výuka odpadá. Zájmové kroužky a ŠD jsou v běžném provozu.

V 18:00 hodin v aule školy. Účinkují Jana Sibera (soprán), Václav Sibera (tenor), sólisté Národního divadla v Praze, a nejúspěšnější žáci v soutěžních kategoriích recitace a zpěv.

Videoprohlídka

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové