Anglická soutěž

Dne 1. února se na naší škole uskutečnilo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Celkem se soutěže zúčastnilo 28 žáků II.stupně. Velká pochvala patří všem žákům, kteří prokázali výborné znalosti.

 

  • V kategorii 6. a 7. tříd se na I. místě umístil Matyáš Frank ze 7.B, na II. místě Oliver Červinka ze 6.C a na III. místě Max Hrdlička ze 7.A.

 

  • V kategorii 8. a 9. tříd se na 1. - 2. místě umístili Tobias Topol z 9.A a Kateřina Andreasová z 9.C, na třetím místě Anika Bělohlávková z 9.B.

 

  • V kategorii IB zvítězila Natálie Obručová ze 6.C a v kategorii IIB zvítězila Francis Nina Princová z 8.C. Všem vítězům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v dalším kole.

Kalendář akcí

Projektový den

Žáci budou zpracovávat téma: 100 let Národního divadla nebo 150 let Národního muzea. Projektový den bude probíhat od 8.00 hod. v rámci dopolední výuky s TU. Odpolední výuka odpadá. Zájmové kroužky a ŠD jsou v běžném provozu.

V 18:00 hodin v aule školy. Účinkují Jana Sibera (soprán), Václav Sibera (tenor), sólisté Národního divadla v Praze, a nejúspěšnější žáci v soutěžních kategoriích recitace a zpěv.

Videoprohlídka

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové