Olympiáda v angličtině

Dne 23.2. 2018 se na naší škole uskutečnilo obvodní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Soutěže se zúčastnili vítězové školních kol z celkem 19 základních škol a gymnázií z Prahy 6.

Naši žáci se v obrovské konkurenci vůbec neztratili. V kategorii IA  se na 5. místě umístil Matyáš Frank ze 7.B a v kategorii IIA se absolutním vítězem stal Tobias Topol z 9.A.  


Děkujeme za úspěšnou reprezentaci a Tobiasovi držíme palce v krajském kole.

 

 

Kalendář akcí

Projektový den

Žáci budou zpracovávat téma: 100 let Národního divadla nebo 150 let Národního muzea. Projektový den bude probíhat od 8.00 hod. v rámci dopolední výuky s TU. Odpolední výuka odpadá. Zájmové kroužky a ŠD jsou v běžném provozu.

V 18:00 hodin v aule školy. Účinkují Jana Sibera (soprán), Václav Sibera (tenor), sólisté Národního divadla v Praze, a nejúspěšnější žáci v soutěžních kategoriích recitace a zpěv.

Videoprohlídka

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové