Finanční svoboda

4. 3. 2018

V tomto školním roce se naše škola zapojila do projektu výuky finanční gramotnosti pomocí ekonomické hry Finanční svoboda. Pilotní části projektu se účastnili žáci 8. a 9. ročníku.

Prvořadým výukovým cílem Finanční svobody je naučit hráče co nejlépe spravovat své finance v nejrůznějších životních situacích. Cílem není dosáhnout co nejvyššího objemu majetku spekulací, ale správnou strategií minimalizovat možné ztráty.

Žáci se stávají členy rodiny (nebo jejími finančními poradci), vstupují do hry v okamžiku, kdy jsou mladá rodina s jedním dítětem a dle různých variant mají za úkol spravovat rodinné finance. Jejich úkolem je v průběhu 30 let splnit cíle, které rodina má (např. koupit rodinný dům nebo jet na vysněnou dovolenou) a dostat ji „za vodu“ – dosáhnout finanční nezávislosti. Ve hře je unikátní to, že věrně simuluje realitu. Používali jsme s žáky běžné produkty jako stavební spoření nebo hypotéky a čelili stejným situacím, jako v životě – zvýšení daní, ztrátě zaměstnání nebo propadu investic na burze.

Hra se setkala s úspěchem a bude stabilní součástí výuky finanční gramotnosti na naší škole.

 

Kalendář akcí

Provoz MŠ uzavřen

29. 6. 2018

V době letních prázdnin od 30. 6. – 2. 9. 2018 bude provoz MŠ uzavřen. Z důvodu malého počtu přihlášených dětí je letní městský tábor MŠ v termínu 6. – 10. 8 2018 zrušen.

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové