Kapela ve škole

27. 1. 2018

Kapela ve škole, projekt při kterém děti zažily neobvyklé hodiny hudební výchovy.

K dispozici byly nástroje a vybavení moderní rockové kapely jako jsou elektrické kytary, baskytary, mikrofony, atd. Pro většinu dětí to bylo první takové setkání s hudebním vybavením takového druhu. Během pěti zkoušek se secvičila a zahrála jednoduchá skladba. Nároky byly kladeny na rozdělení a pochopení rolí a vzájemnou spolupráci kapely. Výsledkem programu je radost ze společného úspěchu. Součástí hodin byly i informace o vlivu prostředí (jazykového, sociálního, etnického, geografického) na vývoj hudebních žánrů, směrů a folklóru. Závěrečný koncert si všichni skvěle užili.

videa všech vystoupení zde

Provoz MŠ uzavřen

29. 6. 2018

V době letních prázdnin od 30. 6. – 2. 9. 2018 bude provoz MŠ uzavřen. Z důvodu malého počtu přihlášených dětí je letní městský tábor MŠ v termínu 6. – 10. 8 2018 zrušen.