Odemykání jara

12. 3. 2019

Naše poslední setkání s předškoláky proběhlo pod názvem „Odemykání jara“ a také se v tomto duchu neslo.

Všichni se na jaro moc těšíme, a proto jsme si zazpívali píseň „Travička zelená“ a společně si zopakovali, co se na jaře v přírodě děje. Opět jsme se rozdělili do skupinek. Jedna skupinka vytvářela z barevného papíru kytičku sněženek, kterou si pak každý odnesl domů. Ve druhé skupince jsme si vyzkoušeli práci na pracovním listě a paní učitelka nám ukázala, jak správně držet tužku. U tabule jsme dokreslovali jarní obrázek. Ve zbývajícím čase jsme doplňovali začáteční písmenka k obrázkům a vyluštili nová slova. Rozloučili jsme se s přáním krásně prožitého jara.

 

Kalendář akcí

Třídní schůzka rodičů žáků 5 roč., kteří se zúčastní poznávacího pobytu v Anglii od 7. – 13. 9. 2019. Schůzka proběhne od 19 hod. (po skončení třídních schůzek v kmenových třídách), v učebně 214.

Třídní schůzky hlavní budova

27. 5. 2019

Hlavní budova

3.B, 3.C, 4. - 9. ročník + konzultace pro rodiče. V 17:30 hod. proběhne schůzka zástupců rodičů s vedením školy uč. 205

Fotografování

4. 6. 2019

Fotografování třídních kolektivů dle zájmu tříd od 8 hod., 1. a 2.st.

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové