Odemykání jara

12. 3. 2019

Naše poslední setkání s předškoláky proběhlo pod názvem „Odemykání jara“ a také se v tomto duchu neslo.

Všichni se na jaro moc těšíme, a proto jsme si zazpívali píseň „Travička zelená“ a společně si zopakovali, co se na jaře v přírodě děje. Opět jsme se rozdělili do skupinek. Jedna skupinka vytvářela z barevného papíru kytičku sněženek, kterou si pak každý odnesl domů. Ve druhé skupince jsme si vyzkoušeli práci na pracovním listě a paní učitelka nám ukázala, jak správně držet tužku. U tabule jsme dokreslovali jarní obrázek. Ve zbývajícím čase jsme doplňovali začáteční písmenka k obrázkům a vyluštili nová slova. Rozloučili jsme se s přáním krásně prožitého jara.

 

Kalendář akcí

Start v 18:00 hodin. Vyhlášení školního projektu Zlatá Ema „Republika stoletá“ a předání ocenění vítězům v jednotlivých kategoriích.

Zápis do 1. ročníku ZŠ

2. 4. 2019 - 3. 4. 2019

Hlavní budova školy

Zápis do 1. ročníku ZŠ 14 - 18 hod. v hlavní budově nám. Svobody 3/930. Dokumenty naleznete v odkazu Dokumenty - Zápis ZŠ

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové