Parádní představení na soutěži v anglickém jazyce

10. 11. 2018

Dne 7. 11. 2018 se 15 žáků našich 5. tříd zúčastnilo soutěže v anglickém jazyce pod názvem HANDY DANDY a vedli jsme si skvěle!

Soutěž každoročně pořádá ZŠ Červený Vrch a zaměřena letos byla na oblast mluvnice a reálie anglicky mluvících zemí. Ve velké konkurenci základních škol z celé Prahy 6 dosáhly naše děti vynikajících výsledků, hned sedm z nich se umístilo mezi deseti nejlepšími. I ostatních osm žáků se umístilo v první třetině výsledkové listiny.

 

Lada Stašková 5.B, 1. místo

Karla Čerychová 5.D, 2. místo

Laura Chomynová 5.C, 3. místo

Emma Martin 5.B

Silvie Molitorová 5.B

Klára Suková 5.D

Charlotta Goldamerová 5.A

 

Blahopřejeme a těšíme se na slavností vyhodnocení, které se uskuteční koncem měsíce.

 

Blanka Voráčková

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové