Předškolák: Veselé Velikonoce

25. 3. 2018

Ve středu 21.3. jsme se opět sešli s  předškoláky . Tentokrát na téma "Veselé Velikonoce". Naučili jsme se správně držet tužku, vyzkoušeli si postřeh, naučili se básničku, procvičili počty, dokreslili beránkům na tabuli srst a vyrobili velikonoční kraslici.

 

Předškolák - setkání pro rodiče a předškoláky formou odpoledních setkání (15.30 až 16.30 hodin) a konzultací  zaměřených na kladnou motivaci pro vstup do školy, poznání nového prostředí, nových kamarádů i paní učitelky 1. třídy. Přihlaste se co nejdříve.

Přihlášky: radka.fajmanova@zsemydestinnove.cz

 

V lednu jsme se opět sešli s našimi předškoláky. Posbírali jsme rozbité střípky, z nich vykouzlili sněhové vločky, které jsme pečlivě přepočítali a na závěr z nich poskládali ledové království. Samozřejmě nechyběla ani zimní písnička a taneček.

V listopadu jsme se poprvé setkali s předškoláky a s podzimním skřítkem.
Během setkání se děti naučily básničku, uvařily povidla na zimu, přepočítaly zásoby ve spižírně a vyrobily si listového skřítka.

 

Termíny

22. 11. 2017  Podzimní skřítek

24. 1. 2018  Ledové království

25. 1. 2018  Den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky 10-12 hod. v Českomalínské (na tento termín není nutné rezervovat místa).

21. 3. 2018  Veselé Velikonoce

 

Předškolák 2016/17

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové