Sportovní přehled

21. 5. 2018

Pohár Prahy 6 se nám přejmenoval na Pohár Věry Čáslavské a i nadále se nám daří dělat skvělé výsledky.

videa zde

• Atletický trojboj, je soutěž při které se čtveřice sportovců snaží co nejlépe absolvovat diciplíny: skok do dálky, hod míčkem a sprint na 50m. V silné konkurenci se to našemu chlapcekému, i dívčímu, výběru podařilo dotáhnout na krásné bronzové příčky.

• Kromě Poháru Věry Čáslavké je naše škola účastníkem i Školní ligy v miniházené Šestka. Pro letošní rok jsme se stali jednoznačně překvapením soutěže. Žáci čtvrtých-pátých tříd se ve všech třech turnajích umístili na prvním místě a tak jim zlaté medaile za celkové umístění nemohly uniknout. Třeťáci sbírali zkušenosti, přesto si odnášeli medaile bronzovél.

• Tradiční pohárovou soutěží je i soutěž dopravní. Tentokrát se nám v jednotlivých diciplínách, praktických a teoretických, příliš nedařilo a máme tak do příštího roku na čem pracovat. Přesto výprava nejstarších obsadila třetí místo.

• Výběr chlapců šesté a sedmé třídy zaslouženě bodoval na turnaji v nohejbale.

• Nečekané body jsme do celkového pohárového skóre získali díky turnaji v softballu. Kde jsme obsadili po velmi dobrých výkonech bronzovou příčku.

• Svoji sílu, a to doslova, jsme předvedli v soutěži přetah lanem. Zde se všechny tři chlapecké výběry dokázaly dostat na stupně vítězů.

• V běžeckých disciplínách si naši reprezentanti nevedou nikdy špatně, přesto jsme v rámci přespolního běhu v Nebušicích sáhli pouze po individuálním umístění, v týmové soutěži jsme tentokrát nebodovali.

• Naši nejstarší kluci v silné konkureci házenkářských týmu předváděli bojovné výkony. Na nejvyšší příčky to však nestačilo.

• Druhé kolo školní ligy v miniházené je odehráno a naši nejmenší sportovci si opět vedli skvěle. Starší kluci (4.-5.) vybojovali opět prvenství a třeťáci nasbírali mnoho zkušeností.

• Mladší kluci odehráli turnaj ve futsalu. V rozhodujícím utkání o postup do finále se od nich bohužel odklonilo pověstné štěstíčko. Starším klkům však byla štěstěna nakloněna a postup do finále Prahy 6 si překvapivě, ale po zásluze, vybojovali.

• Své síly jsme poměřili již i v soutěži šplh na tyči a šplh na laně.

• Během měsíce ledna byla na naší škole pořádána soutěž v přehazované dívek. Výběr šestých tříd bral v silné konkurenci bronzové medaile a výběr sedmých medaile stříbrné.

• V atletické disciplíně skoku vysokém si druhostupňoví sportovci, kteří vytvořili dvě družstva, obsadili stříbrnou a osmou příčku. Individuálního úspěchu dosáhla Kristina Konopásková 3. místo a Lukáš Prask 1. místo.

• V šachovém turnaji si reprezentanti z prvního stupně vybojovali skvělou stříbrnou medaili. Vyslanci druhého stupně na medaile nedosáhli a obsadili nevděčnou bramborovou pozici.

• Své si odbyli i starší kluci (8. - p. třída) v rámci házené. Především nešťastný los nás připravil o lepší výsledek než je páté místo, přesto se kluci za své výkony nemuseli stydět.

• Starší žáci zabodovali i v prvním kole celopražského finále ve florbalu a již nyní patří do šestice nejlepších týmů Prahy

• Na rozdíl od starších kluků se výběru chlapců ze čtvrtých a pátých tříd dařilo v miniházené o poznání lépe. Za druhé místo si odnášeli stříbrné medaile na krku.

• Házenkářský turnaj mladším žákům příliš nevyšel. Umístili jsme se až na pátém místě. Přesto si kluci ostudu neudělali a ve všech utkáních bojovali s plným nasazením.

• Mladší žáci na florbalovém turnaji nezaváhali. Kluci si poradili se všemi soupeři a postoupili do finálové skupiny pro Prahu 6. Pokud zopakují skvělé výkony, mohou pomýšlet na postup do celopražského finále.

• Starší a mladší žákyně se účastnily florbalového turnaje Prahy 6. Starší žákyně  vybojovaly medaile a pohár za 3. místo, na mladší žákyně zbylo nepopulární 4. místo.

• Starší žáci vybojovali 3. místo v Poháru Prahy 6 ve stolním tenisu.

• Chlapci 6.-7. a 8.- 9. tříd se zúčastnili fotbalového turnaje, kde byli velmi kvalitními protivníky pro všechny soupeře. Ve velmi silné konkurenci však na postup nedosáhli.

• Velmi úspěšní jsme byli na závodech v plavání, kdy jsme stáli na stupních vítězů hned patnáctkrát!

1. místo Anežka Matějková (ml. žákyně) 50m prsa

1. místo Kateřina Váňová (ml. žákyně) 25m motýlek

1. místo Anna Roznětinská (starší žákyně) 25m motýlek

1. místo Anna Vraštiáková (starší žákyně) 50m volný způsob

1. místo Jakub Můller (mladší žák) 50m znak

1. místo Kryštof Lisý (starší žák) 50m znak

2. místo Barbora Langerová (starší žákyně) 50m znak

2. místo Matěj Friedrich (starší žák) 50m prsa

3. místo Šimon Beránek (starší žák) 50m prsa

Štafety

1 místo: 4x 25m polohová štafeta mladší žákyně

1. místo: 4x 25m plohová štafeta starší žákyně

1. místo: 4x 25m plohová štafeta starší žáci

2. místo: 6x.50m volný způsob mladší žákyně

2. místo: 6x.50m volný způsob starší žáci

3. místo: 6x 50m volný způsob mladší žáci

• Na přespolním běhu "Okolo Džbánu" jsme si rozhodně ostudu neudělali. Druhé místo v celkovém pořadí obsadily kategorie mladších i starších žáků a starší žákyně skončily na dělené druhé-třetí pozici. V individuálním pořadí nejlépe dopadla na 2. místě Kateřina Váňová (ml. žákyně)

• V atletickém čtyřboji se naši žáci a žákyně umístili na 6. místě ze 13 přihlášených škol Prahy 6. Kategorie byly rozděleny na mladší a starší žactvo a body se sčítaly dohromody.

• Uvodní soutěží je každoročně aerobik. Dívky I. a II. stupně bojovaly v silné konkurenci. Na krásném 2. místě se umístila Kateřina Filipovská z 5. C.

Provoz MŠ uzavřen

29. 6. 2018

V době letních prázdnin od 30. 6. – 2. 9. 2018 bude provoz MŠ uzavřen. Z důvodu malého počtu přihlášených dětí je letní městský tábor MŠ v termínu 6. – 10. 8 2018 zrušen.