Studijní pobyt v Anglii, Worthing

16. 10. 2018

50 žáků z pátých ročníků se zúčastnilo, za doprovodu 4 pedagogů, úžasného studijního pobytu ve městě Worthing. Extrémně přívětivé počasí napomohlo tomu, že celý výjezd lze shrnout do jednoho slova „amazing“.

Děti byly ubytovány u anglických rodin, kde o ně bylo velmi dobře postaráno. S rodinami trávily vždy ráno, večer a dostávaly od nich svačinky na celý den. Ihned po odjezdu z Anglie nám byly zaslány reakce na děti. Tyto reakce byly pouze pozitivní a nutno podotknout, že nikdo v Anglii neudělal ostudu, spíše naopak. Děti byly vychvalovány jak u rodin, tak v St´ George language school, kam docházely každé dopoledne na výuku. Pedagogové měli připraveny zábavně vzdělávací program a všechny děti odcházely nadšeny. Každý žák po absolvování třídenního studia obdržel certifikát a taktéž bylo vyznamenáno pár dětí za tvrdou práci a velký pokrok v angličtině. Velkou radost nám udělala paní učitelka Petra, která nám přišla poděkovat, že jsme si vybrali jejich školu a srdečně chválila děti. Tak šikovné a hodné desetileté děti ještě ve škole neměli, tvrdila paní učitelka.

Náš pobyt ale samozřejmě neměl jen studijní část. Každé odpoledne po vyučování vyrážel náš autobus do okolí města Worthing. Skvělá průvodkyně Jana nachystala pečlivě program na každý den. Navštívili jsme: Dover castle, Seven sisters, Arundel, přímořské město Brighton, pašerácké jeskyně a denně jsme se kochali malebným městečkem Worthing.

Celý pobyt si užily jak děti, tak učitelé. Zásluhu na pohodovém týdnu mají všichni. Moc děkujeme!

Současným čtvrťákům vzkazujeme: PŘÍŠTÍ ROK SE MÁTE NA CO TĚŠIT J

Předškolák: Podzimní hrátky

15. 11. 2018

Českomalínská

Setkání pro rodiče a předškoláky formou odpoledních setkání (16.00 až 17.00 hodin) a konzultací zaměřených na kladnou motivaci pro vstup do školy, poznání nového prostředí, nových kamarádů i paní učitelky 1. třídy.

Nebuďme lhostejní - Recyklace

21. 11. 2018 - 22. 11. 2018

Školní projekt „Nebuďme lhostejní – Recyklace“, všechny třídy se zúčastní besedy a pracovní dílny podle harmonogramu v rámci rozvrhu tříd