Studijní pobyt v Anglii

25. 9. 2023

Ve dnech 16. - 22. 9. 2023 se 53 žáků sedmých tříd zúčastnilo studijního pobytu s výukou anglického jazyka v Maidstone na jihu Anglie. Studenti byli ubytováni v hostinských rodinách a účastnili se školní docházky a poznávacích výletů.

Studijní pobyt začal prohlídkou Dover Castle a jeho podzemních prostor. Rozsáhlé podzemí s velícím střediskem, nemocnicí a elektrárnou bylo užíváno britskou armádou a vládou Jejího Veličenstva až do roku 1984. Další den po výuce následovalo městečko Eastbourne a jeho Beachy Head, což je 163 m vysoký křídový útes, nejvyšší na jižním pobřeží. Třetí den jsme se po škole podívali do přímořského lázeňského městečka Brighton a do akvária, které se otevřelo již roku 1869 a je tudíž nejstarším akváriem na světě. Čtvrtý den žáci mohli zažít majestátnost hradu Leeds, jehož počátek se traduje v roce 1086. Poslední den jsme zakončili prohlídkou města Maidstone a návštěvou Hastings včetně pašeráckých jeskyní Smugglers Adventure.

Všichni jsme si výlet moc užili, hostinské rodiny byly úžasné a budeme se těšit na další studijní pobyt.

Blanka Voráčková, Monika Macháčková, Anna Kytnarová