Bronzový úspěch v rámci Poháru Prahy 6

Ve čtvrtek 15. června proběhlo v budově Úřadu městské části Praha 6 slavnostní zakončení a předávání pohárů v rámci soutěže Pohár Prahy 6.

Jednalo se již o 15. ročník sportovních soutěží pro děti ze základních škol a víceletých gymnázií, které sídlí na území naší městské části. Do letošního ročníku se zapojilo celkem 20 škol s rekordním počtem závodníků, kterých bylo celkem 5 500. Zahájení se zúčastnil starosta Ondřej Kolář (TOP 09) a ceny předával radní pro sport a volný čas Libor Bezděk.

Seznam oceněných škol:
1. místo – ZŠ Petřiny Jih
2. místo – ZŠ Bílá
3. místo – ZŠ Emy Destinnové
4. místo – ZŠ Červený vrh
5. místo – ZŠ Pod Marjánkou

Kalendář akcí

Předškolák - setkání pro rodiče a předškoláky formou odpoledních setkání (15.30 až 16.30 hodin) a konzultací zaměřených na kladnou motivaci pro vstup do školy, poznání nového prostředí, nových kamarádů i paní učitelky 1. třídy....

Schola Pragensis 2017

Buď režisérem svého života – Schola Pragensis 2017 „Buď režisérem svého života“ je nové motto pro letošní ročník přehlídky pražských škol Schola Pragensis 2017.

Videoprohlídka

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové