Kapela ve škole

27. 1. 2018

Kapela ve škole, projekt při kterém děti zažily neobvyklé hodiny hudební výchovy.

K dispozici byly nástroje a vybavení moderní rockové kapely jako jsou elektrické kytary, baskytary, mikrofony, atd. Pro většinu dětí to bylo první takové setkání s hudebním vybavením takového druhu. Během pěti zkoušek se secvičila a zahrála jednoduchá skladba. Nároky byly kladeny na rozdělení a pochopení rolí a vzájemnou spolupráci kapely. Výsledkem programu je radost ze společného úspěchu. Součástí hodin byly i informace o vlivu prostředí (jazykového, sociálního, etnického, geografického) na vývoj hudebních žánrů, směrů a folklóru. Závěrečný koncert si všichni skvěle užili.

Vážení rodiče, z organizačních a provozních důvodů bude zkrácena výuka.

Projektový den

19. 10. 2018

Téma: "Republika stoletá" - náplň projektového dne bude v rámci výuky dle dopoledního rozvrhu tříd pod vedením TU.