Madrid 2017

Jako každoročně i letos pořádala naše škola ve spolupráci s partnerskou školou Colegio-Estudio v Madridu výměnný pobyt dětí 6. a 7. ročníku. Jeden týden strávily děti ze Španělska v Praze a další týden prožily naše děti v rodinách a ve škole v Madridu.

Navštívili jsme spoustu madridských památek, světoznámou galerii Prado a královský palác El Escorial. Byli jsme pozváni na nádherné ohnivé flamenco, poobědvali jsme v typické španělské restauraci v centru města, v chocolatería jsme si pochutnali na horké čokoládě a španělských churros...

Cílem tohoto pobytu bylo zdokonalení se ve španělštině a poznávání španělského místního i rodinného prostředí, zvyklostí i gastronomie. Pobyt se velmi vydařil a určitě se rádi budeme do Madridu znovu vracet.

 

Bronislava Sochorová

Kalendář akcí

Příběhy našich sousedů

Národní technická knihovna

Závěrečná prezentace žákyň 9. ročníku proběhne ve čtvrtek 1. března 2018 od 15:30 v NTK.

Videoprohlídka

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové