Studijní pobyt v Anglii

21. 10. 2017

Ve dnech 7. - 13.10. se 49 žáků pátých tříd zúčastnilo studijního pobytu v anglickém městě Worthing.

Vyrazili jsme v sobotu časně ráno a po přejezu Německa, Holandska, Belgie a Francie jsme ve večerních hodinách dorazili do Dunkerque, kde jsme přenocovali. Brzy ráno jsme trajektem cestovali do Anglie. po dvouhodinové plavbě nás již přivítaly bílé útesy Doverské. Strávili jsme příjemný den V Doveru. Navštívili jsme Doverský hrad a podzemní nemocnici. Pak jsme již vyrazili do Worthingu, kde na nás již netrpělivě čekaly naše nové rodiny. Doploledne jsme vždy trávili v anglické škole s lektory a odpoledne jsme si užívali krásné výlety. V pondělí jsme se procházeli po anglickém pobřeží u města Eastbourne, navštívili útesy Seven Sisters, Beachy Head a obdivovali jsme Longmana. V úterý jsme cestovali do města Brighton, kde jsme byli nadšeni mořskými tvory v Sealife. Také se nám moc líbil královský palác. Ve středu jsme navštívili hrad Arundel s krásnými zahradami a městečko Chichester s překrásnou katedrálou. Poslední den jsme prožili v městečku Worthing, užili si posledních nákupů ale hlavně dýchali mořský vzduch a nasbírali spoustu kamínků a mušlí. Po cestě domů jsme ještě navštívili pašerácké jeskyně ve městě Hastings. Cesta trajektem i zpáteční cesta rychle uběhly a v pátek v poledne jsme se již vítali se svými rodinami. Přesto že nám moc nepřálo počasí, užili jsme si pravého anglického deště a větru,tak se nám pobyt v Anglii líbil a budeme dlouho vzpomínat.

více fotek zde

B.Voráčková

Kalendář akcí

Třídní schůzka rodičů žáků 5 roč., kteří se zúčastní poznávacího pobytu v Anglii od 7. – 13. 9. 2019. Schůzka proběhne od 19 hod. (po skončení třídních schůzek v kmenových třídách), v učebně 214.

Třídní schůzky hlavní budova

27. 5. 2019

Hlavní budova

3.B, 3.C, 4. - 9. ročník + konzultace pro rodiče. V 17:30 hod. proběhne schůzka zástupců rodičů s vedením školy uč. 205

Fotografování

4. 6. 2019

Fotografování třídních kolektivů dle zájmu tříd od 8 hod., 1. a 2.st.

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové