Zelený den

28. 3. 2018

Díky aktivitě žákovského parlamentu jsme si mohli před prázdninami užít tématický den. Tentokrát byl zvolen den barevný, a jakou jinou barvu než zelenou. Zelená odkazuje na Zelený čtvrtek. Na tento den se připomínají dvě hlavní události: Ježíšova večeře na rozloučenou, při níž myje apoštolům nohy, ustanovuje tajemství eucharistie a zároveň je zrazen od Jidáše. Druhou událostí je Ježíšova modlitba v Getsemanské zahradě a jeho zajetí... Nejen děti k této události přistoupily zodpovědně, s nadšením a tak se nám škola pěkně zazelenala.