1. A

O třídě

Třídní učitelka: Mgr. Jana Hejnová
Počet žáků: 26


Aktuálně

Veselým letem - hudebním světem

Projektový den s názvem „Veselým letem - hudebním světem“ jsme si náležitě užili. Zpívali jsme písně, rytmizovali, muzicírovali, naši třídní „umělci“ nám hráli na hudební nástroje, jejichž hře se věnují jako svému koníčku. Vyvrcholením dne byl koncert, jaký jsme ještě neslyšeli. Skupina profesionálních hudebníků nám zahrála hudbu procházející nejrůznějšími hudebními žánry od jazzu až po rock a pop. Neudrželi jsme se a pořádně se roztančili. Poslední hodinu jsme svoje pocity z prožité hudby výtvarně vyjádřili temperovými barvami.

 

Botanická zahrada

V prvním říjnovém týdnu jsme využili možnosti navštívit Botanickou zahradu v Tróji. Prozkoumali jsme všechna zákoutí skleníku Fata Morgany a ve výukovém programu „Cesta kolem světa ..“ jsme se seznámili s typickými rostlinami, živočichy a obyvateli vyskytujícími se a žijícími na jednotlivých kontinentech naší planety. V naší třídě mnohé z těchto rostlin pěstujeme, a tak při péči o ně rádi využijeme poznatků ze zábavné přednášky. Návštěvu jsme zakončili prohlídkou venkovní expozice. Už se těšíme na další zážitky.

 

Návštěva knihovny

V naší pěkné škole jsme navštívili školní knihovnu. Paní knihovnice nás seznámila nejen se vším, co v knihovně najdeme, ale i s důležitými pravidly půjčování knih. Mohli jsme si každý hned nějakou knihu zapůjčit. Vybrali jsme si knížky o zvířátkách a o dětech. Teď především ty, kde je hodně obrázků. Zatím nám je čtou většinou rodiče, ale děláme vše pro to, abychom to brzy zvládli sami.

 

První školní den

Je tu škola....Všichni jsme se těšili, někteří byli nejistí, protože nevěděli, co nás čeká. Dobře to dopadlo. Každý jsme si ve třídě vybral svoje místo. Přivítal nás pan ředitel, paní zástupkyně a zástupce městské části Prahy 6. Byli s námi tentokrát i naši rodiče. Dál už musíme sami. Ale věříme, že to zvládneme.

 Rozvrh

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po Čj M Čj Hv Čj        
Út Čj M Vv-Aj Čj Aj        
St M Čj Prv Tv M        
Čt Čj Aj M Čj        
Čj M Čj Tv          

Fotogalerie

školní rok 2017/18


Dokumenty


Kontaktujte třídního učitele

 

e-mail: jana.hejnova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Běžný provoz

Provoz MŠ, ZŠ dle běžného režimu a výuky podle rozvrhu.

Videoprohlídka

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové