1. A

Třídní učitelka: Mgr. Jana Hejnová
Počet žáků: 26

Rozloučení před Vánocemi

Poslední den před Vánocemi jsme si užili při zpívání koled, připomínání vánočních zvyků, ochutnávání cukroví, vyjadřování svých přání a představování sebe samých, tak trošku jinak.

Svíčkárna

Navštívili jsme svíčkárnu v Šestajovicích. Namáčeli jsme bílé svíčky do různobarevného parafínu a měnili jsme je podle svých představ. Nalévali jsme vosk do skořápek vlašských ořechů s knotem a vytvářeli malé svíčičky. Plnili jsme též sáčky s vonnou solí a v tamním obchůdku jsme si koupili krásné svíčky pro naše blízké. Milým překvapením byla malá farma s domácími zvířaty.

Sněhová královna

Ve středu 6. 12. jsme se potěšili divadelním představením v divadle Ta Fantastika „Sněhová královna“. Poetické a hudební ztvárnění představení nás vtáhlo do napínavého příběhu, který nakonec, jak už to v pohádkách bývá, dobře dopadl.

Písařská zkouška

Den před Mikulášem jsme skládali „Písařskou zkoušku“. Skřítci nám do školy poslali důležitou zprávu. Poslechli jsme si ji a vydali se psát. Hodnotilo se, jak kdo umí napsat již probraná písmena, kdo již pěkně vázaně a bez tlačení na tužku zvládne napsat slova i jednoduché věty. Komu se to povedlo, obdržel certifikát písaře 1. kategorie a ten již může psát perem. Čekalo nás ještě překvapení. Přišli k nám do třídy čerti i Mikuláš s andělem, aby se přesvědčili, zda jsme nejen šikovní, ale i hodní.

Vánoční trhy

V pondělí 4. prosince jsme měli již vše hotovo a připraveno k předvedení a prodeji na vánočních trzích. Všechny naše výrobky jsme prodali. Rodičům se naše výrobky hodně líbily a udělaly jim velkou radost.

Vánoční dílna
Posledních několik týdnů jsme v pracovních činnostech a v každém možném okamžiku vytvářeli dárky na vánoční trhy. Malovali jsme obrazy divotvorných zvířat do našeho vlastního kalendáře, vytvářeli voňavé svíčky z včelích voskových plátů, svými kresbami přispívali k výrobě zrcátek, placek a magnetů a zdobili vánoční svícny. Pomocí klovatiny, suchých barevných pastelů nám pod rukama vznikaly obrázky, které zdobily naše vánoční přání. Společné úsilí jsme završili v pátek 1. 2., kdy jsme výrobky dokončovali v projektovém dni nazvaném " Vánoční dílna".

Bovýsek

Minulý týden nás ve třídě opravdu překvapil Bovýsek, maskot firmy, která nám každý týden dodává do školy naše i cizokrajné ovoce. Zkoušel nás z poznávání známých i méně známých druhů ovoce a zeleniny a připomínal nám důležitost jejich konzumace pro naše zdraví. Bovýsek byl velmi mile překvapen našimi znalostmi . Za odměnu pozval i svého bratra a oba nás obdarovali krásným pexesem s obrázky ovoce a zeleniny.

Plackohraní

Dostali jsme možnost vytvořit si vlastní ozdobné zrcátko, magnetický otvírák a ozdobnou placku na oděv. Naším úkolem bylo nakreslit hezké obrázky. Jako předlohu ke kresbám na zadní stranu zrcátka jsme využili malé mandaly a některé obrázky jsme nakreslili sami. Hotové obrázky nám pak pomohl odborník pomocí pákového přístroje vlisovat na zadní strany výrobků. Povedli se nám. Předměty využijeme při prodeji rodičům na vánočních trzích.

Ovoce a zelenina

Na podzim jsme v prvouce probírali učivo o ovoci a zelenině. Stalo se naším malým projektem. Poznávali jsme plody ovoce a zeleniny, jak v její obrázkové, tak ve skutečné podobě. Třídili jsme je podle místa, kde se pěstují. Poznávali jsme ve dvojicích i ve skupinách, zda se jedná o ovoce, které má jádra, pecku či roztroušená semínka v plodu. Rozlišovali jsme zeleninu, z které jíme listy, kořeny, cibuli nebo plody. Nezapomněli jsme ani na ochutnávky. Bylo to zábavné i poučné.

Veselým letem - hudebním světem

Projektový den s názvem „Veselým letem - hudebním světem“ jsme si náležitě užili. Zpívali jsme písně, rytmizovali, muzicírovali, naši třídní „umělci“ nám hráli na hudební nástroje, jejichž hře se věnují jako svému koníčku. Vyvrcholením dne byl koncert, jaký jsme ještě neslyšeli. Skupina profesionálních hudebníků nám zahrála hudbu procházející nejrůznějšími hudebními žánry od jazzu až po rock a pop. Neudrželi jsme se a pořádně se roztančili. Poslední hodinu jsme svoje pocity z prožité hudby výtvarně vyjádřili temperovými barvami.

Botanická zahrada

V prvním říjnovém týdnu jsme využili možnosti navštívit Botanickou zahradu v Tróji. Prozkoumali jsme všechna zákoutí skleníku Fata Morgany a ve výukovém programu „Cesta kolem světa ..“ jsme se seznámili s typickými rostlinami, živočichy a obyvateli vyskytujícími se a žijícími na jednotlivých kontinentech naší planety. V naší třídě mnohé z těchto rostlin pěstujeme, a tak při péči o ně rádi využijeme poznatků ze zábavné přednášky. Návštěvu jsme zakončili prohlídkou venkovní expozice. Už se těšíme na další zážitky.

Návštěva knihovny

V naší pěkné škole jsme navštívili školní knihovnu. Paní knihovnice nás seznámila nejen se vším, co v knihovně najdeme, ale i s důležitými pravidly půjčování knih. Mohli jsme si každý hned nějakou knihu zapůjčit. Vybrali jsme si knížky o zvířátkách a o dětech. Teď především ty, kde je hodně obrázků. Zatím nám je čtou většinou rodiče, ale děláme vše pro to, abychom to brzy zvládli sami.

První školní den

Je tu škola....Všichni jsme se těšili, někteří byli nejistí, protože nevěděli, co nás čeká. Dobře to dopadlo. Každý jsme si ve třídě vybral svoje místo. Přivítal nás pan ředitel, paní zástupkyně a zástupce městské části Prahy 6. Byli s námi tentokrát i naši rodiče. Dál už musíme sami. Ale věříme, že to zvládneme.

Rozvrh

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po Čj M Čj Hv Čj
Út Čj M Vv-Aj Čj Aj
St M Čj Prv Tv M
Čt Čj Aj M Čj
Čj M Čj Tv

školní rok 2017/18

Kontaktujte třídního učitele

e-mail: jana.hejnova@zsemydestinnove.cz

Den otevřených dveří pro předškoláky s rodiči v Českomalínské ulici, 10-12 hod. Setkání s ředitelem školy Mgr. Otou Bažantem, možnost nahlédnutí do výuky 1.- 2. tříd.