1. B

Třídní učitelka: Mgr. Jana Dvořáková
Počet žáků: 26

Vánoční besídka

Poslední den před vánočními prázdninami jsme si zpříjemnili vánoční besídkou. Ochutnali jsme cukroví od maminek, zazpívali a zahráli koledy a nakonec jsme si rozdali drobné dárečky.

Mikuláš v Koněpruských jeskyních

1. 12. jsme jeli do Koněpruských jeskyní, kde děti prošly tajemnou cestou přes peklo s čerty až do nebe k Mikuláši a andělovi, od kterých dostaly mikulášskou nadílku. Děti se trochu bály i trochu těšily a výlet si opravdu užily.

Vánoční dílna a trhy

Počátkem prosince proběhly tradiční vánoční trhy, kterým předcházela vánoční dílna, kde děti rády vyráběly drobné předměty pro rodiče.

Projektový den

19. 10. se uskutečnil projekt pod názvem Veselým letem hudebním světem. Děti si nejdříve poslechly ukázky různých hudebních stylů v podání profesionálních muzikantů a pak předvedly své dovednosti i některé děti. Na závěr si všichni společně vytvořili velký plakát s hudební tematikou.

Škola v přírodě

V říjnu jsme vyrazili na Šumavu na seznamovací školu v přírodě. Děti si užily pobytu v lese, navštívily jelení oboru, zahrály si různé hry a vyrobily drobnosti na památku. Všem se nám to moc líbilo a na jaře pojedeme znovu.

Botanická zahrada

V září jsme se byli podívat v Botanické zahradě v Tróji, kde se nám líbil hlavně skleník Fata Morgana s poletujícími motýly.

Návštěva školní knihovny

Na začátku školního roku šly děti na svou první návštěvu školní knihovny. Děti si návštěvu užily a mnohé si také vypůjčily knihu.

Rozvrh

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po Čj M Tv Čj Čj
Út Čj Vva M Aj ČJ
St M Čj Pr Hv M
Čt Čj M Aj Tv ČJ
Čj M Čj

školní rok 2017/18

Kontaktujte třídního učitele

e-mail: dvorja66@seznam.cz

Den otevřených dveří pro předškoláky s rodiči v Českomalínské ulici, 10-12 hod. Setkání s ředitelem školy Mgr. Otou Bažantem, možnost nahlédnutí do výuky 1.- 2. tříd.