1. C

O třídě

Třídní učitelka: Mgr. Jana Jauernigová
Počet žáků: 27


Aktuálně

První den ve škole

Dne 4. září jsme se všichni sešli v naší duhové třídě, kde na nás jistě čeká spousta pestrobarevných zážitků.

Děti i rodiče přivítal pan ředitel, paní zástupkyně a zástupce městské části Praha 6. Všichni jsme se představili a řekli, co je naší nejoblíbenější činností. Paní učitelka všechny pasovala na prvňáčky. Dostali jsme jmenovací listinu, kde nám bylo uděleno výsadní právo na vzdělání v umění čtenářském, písařském, počtářském a poznání veškerého světa. Než jsme se stačili rozkoukat, šli jsme domů. První domácí úkol nebyl moc náročný. Měli jsme společně s rodiči oslavit tento sváteční den, který je v životě jen jednou.

 

 

Návštěva školní knihovny

Hned v září nás paní knihovnice přivítala v naší školní knihovně. Povídali jsme si o tom, jak se s knížkami zachází. Řekli jsme si i ukázali vhodné a nevhodné způsoby zacházení s knihou. Seznámili jsme se s označením knih a jejich žánrů, které nám ulehčí výběr knih pohádkových, knih se zvířecím či dětským hrdinou i encyklopedií. Spoustu z nich jsme si mohli prohlédnout. Nakonec si většina z nás vybranou knihu zapůjčila domů. Mezi námi je zatím jen málo čtenářů, ale čtou nám rodiče, prarodiče nebo sourozenci. O přečteném si pak povídáme a učíme se poslechu s porozuměním. Těšíme se, že na konci školního roku z nás všech již budou čtenáři.

 

 

Botanická zahrada

Začátkem října jsme za pěkného počasí navštívili Botanickou zahradu v Troji. Nejprve jsme si prošli venkovní expozice. Moc se nám líbila tradiční výstava tykvovitých rostlin a pestrobarevná aranžmá z dýní. Uchvátila nás procházka Japonskou zahradou. Po svačince jsme ve skleníku Fata Morgana absolvovali s průvodkyní program pod názvem "Cesta kolem světa za 225 metrů". Nejprve jsme si na modelu zeměkoule představili jednotlivé světadíly a postupně k nim přiřazovali typické obyvatele - lidi, zvířata i rostliny. Hodně jsme toho věděli a paní průvodkyně nás moc chválila. Viděli jsme i motýly a jejich kukly. Zajímavé byly exotické masožravé rostliny a okouzlila nás sladká vůně ananasu.

 

 

Veselým letem - hudebním světem

Projektový den "Veselým letetm - hudebním světem" byl plný zvuků a tónů. Poznávali jsme nejrůznější zvuky - cinkání příborů o talíře, šustění papírů, zvonění zvonečků, zvuk sirény, ale poznávali jsme i zvuky zvířat a hudbu nejrůznějších hudebních nástrojů. Seznámili jsme se s nejrůznějšími hudebními nástroji. Ve školní tělocvičně jsme pak zažili báječný koncert skutečných hudebníků a ti nás letem světem provedli napříč hudebními žánry od jazzu přes pop až po rock. Hudební zážitek byl tak silný, že nás hudba roztancovala. Opravdu jsme si to užili. Ve třídě jsme si potom zahráli pantomimu a určovali, o jaký hudební nástroj se jedná.

 

 

Píšeme modelínou

Při hodině pracovních činností jsme si procvičili nejen práci s modelovací hmotou, ale "napsali" i krátká slova. Učení je pro nás hravé a zábavné. Ke čtení jsme o přestávce pozvali spolužáky z 1. A.

 

 

Návštěva Bovýska

Jedno listopadové dopoledne nás navštívil Bovýsek. Společně s ním jsme si zábavnou formou procvičili svoje znalosti o ovoci a zelenině. Dostali jsme od něj krásné pexeso a nakonec jsme se společně vyfotili.Rozvrh

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po ČJ M ČJ TV ČJ        
Út VV-AJ ČJ AJ M ČJ        
St M ČJ ČJ M        
Čt ČJ M ČJ AJ TV        
ČJ M PRV HV          

Fotogalerie

školní rok 2017/18


Dokumenty


Kontaktujte třídního učitele

 

e-mail: jana.jauernigova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Běžný provoz

Provoz MŠ, ZŠ dle běžného režimu a výuky podle rozvrhu.

Videoprohlídka

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové