2. B

Třídní učitelka: Mgr. Radka Fajmanová
Počet žáků: 24

Modrý den - návštěva Muzea pražského vodárenství

V Muzeu pražského vodárenství v Podolí na nás čekala paní průvodkyně, která nám

velice poutavě povídala o koloběhu vody v přírodě a pak i o používání

vody, čištění vody a koloběhu vody ve vodárenství.

Předvedla nám pokus se špinavou vodou a kamínky, ukázala spoustu fotografií

pražské kanalizace, čističek, Želivky, i nás poučila, co nesmíme a co můžeme pouštět do odpadu.

Pak jsme dostali  křížovku s plánkem, kde odpovědi na otázky z tajenky najdeme.

Děti se rozutekly po areálu muzea a hledaly správné odpovědi.

Za vyluštěnou tajenku dostaly sladkou odměnu i malý dárek.

Na den v muzeu jsme všichni přišli v modrém oblečení.

První bruslení

Zářijové dny byly ještě plné sluníčka, ale my jsme obuli brusle, oblékli se do oteplovaček, teplých rukavic a vydali se na první bruslení na zimní stadion Hvězda. Bruslit jsme přes prázdniny nezapomněli a tak jsme si první hodinu v novém školním roce parádně užili.

Planetárium - O rozpůlené hvězdě

V polovině září jsme na první  "akci" prošli  Stromovkou až  do Planetária na pohádkový pořad " O rozpůlené hvězdě "

Vydali jsme se společně s Vítkem usmířit dvě rozhádaná půlkráloství královny Jitřenky a královny Večernice. Také jsme se dozvěděli, jak to vlastně s Večernicí a Jitřenkou je.

Po zhlédnutí pořadu jsme si prohlédli i expozici hvězdárny.

Zpáteční cestu Stromovkou jsme "proložili" během, sbíráním listů i pozorováním zvířátek.

Kluci a holky ze 2. B

Kluci a holky ze 2. B si opět začali zvykat na školní lavice i ranní vstávání.

Rozvrh

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po ČJ AJ M Prv ČJ
Út 1/2ČJ M ČJ 1/2ČJ
St ČJ AJ M Vv ČJ
Čt 1/2M ČJ Prv ČJ 1/2M
Tv Tv ČJ M Hv

školní rok 2017/18

školní rok 2016/17

Kontaktujte třídního učitele

Mgr. Radka Fajmanová

e-mail: radka.fajmanova@zsemydestinnove.cz

Předškolák - setkání pro rodiče a předškoláky formou odpoledních setkání (15.30 až 16.30 hodin) a konzultací zaměřených na kladnou motivaci pro vstup do školy, poznání nového prostředí, nových kamarádů i paní učitelky 1. třídy....

Schola Pragensis 2017

Buď režisérem svého života – Schola Pragensis 2017 „Buď režisérem svého života“ je nové motto pro letošní ročník přehlídky pražských škol Schola Pragensis 2017.