2. C

O třídě

Třídní učitelka: Bc. Lenka Volfová
Počet žáků: 


Aktuálně

Návštěva divadla Divadla Spejbla a Hurvínka

V březnu jsme navštívili Divadlo Spejbla a Hurvínka, představení Jak s Máničkou šili všichni čerti.

Zelený den

Na základě podnětu žákovské rady jsme oslavili jaro. Jako příroda jsme se oblékli do zelené. Povídali jsme si o Velikonocích, nejen o zeleném čtvrtku, ale také o popeleční středě, nedělích - černé, pražné, kýchavné družebné, smrtné a květné. Také o posledním týdnu před velikonocemi - sazometné středě, zeleném čtvrtku, velkém pátku, bílé sobotě, božím hodu velikonočním a o velikonočním pondělí.

Přednáška policie ČR

V březnu nás navštívila paní policistka. Poučila nás, jak je pro naši bezpečnost důležité dodržovat různá pravidla. Zopakovala s námi, jak se máme chovat v silničním provozu, při kontaktu s neznámými osobami aj. Ukázala nám některé vybavení, které policisté používají. Přednáška nás velmi zaujala.

Vánoční výlet do Šestajovic - čokoládovna

V předvánočním čase jsme navštívili čokoládovnu. Povídali jsme si společně o adventních zvycích a o Vánocích. Prohlédli jsme si areál čokoládovny, kde je mimo jiné k vidění mnoho domácích zvířat. Dozvěděli jsme se, odkud pochází čokoláda, čím je zdraví prospěšná i jak se vyrábí. Malovali jsme čokoládové srdce a vyráběli čokoládové kolečko s posypem. Výlet se nám moc líbil.

Mikuláš

Navštívil nás Mikuláš s průvodem.

Halloween

Koncem října jsme využili možnost přijít do školy v kostýmech v rámci dne Halloween. Povídali jsme si o tomto svátku. Zjišťovali jsme, zda máme matematického ducha, četli jsme o našich školních skřítcích, kteří obývají nejen knihy, nechyběl ani tanec. Vyráběli jsme voňavé jablíčko.

Planetárium Praha, vzdělávací pořad " O rozpůlené hvězdě ".

Společně s Vítkem jsme usmířili dvě půlkráloství královny Jitřenky a královny Večernice. Také jsme se dozvěděli, že Jitřenka a Večernice jsou planeta Venuše.

Po pořadu jsme si prohlédli i interaktivní expozici v hale Planetária.

Na zpáteční cestě Stromovkou jsme pozorovali podzimní přírodu.Rozvrh

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po M TV ČJ AJ ČJ        
Út 1/2 ČJ M ČJ 1/2 ČJ        
St M ČJ VV PRV AJ        
Čt 1/2 M ČJ HV ČJ 1/2 M        
ČJ M ČJ PRV

TV

       

Fotogalerie

školní rok 2017/18


školní rok 2016/17


Dokumenty


Kontaktujte třídního učitele

Bc. Lenka Volfová

e-mail: lenka.volfova@zsemydestinnove.cz


Přiložené soubory

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové