4. A

Třídní učitelka: Mgr. Klára Neubauerová
Počet žáků:

Vánoční trh

V pondělí 4. 12. proběhl na naší škole vánoční trh. Během celého listopadu jsme pečlivě připravovali výrobky a ozdoby, které jsme zde mohli nabízet rodičům a kamarádům. Naši nejmilejší prodavači v podobě žáků 4. A se chovali naprosto profesionálně a ukázněně a i díky tomu, jsme vydělali krásnou sumu. Všem patří obrovské „díky“, jak za spolupráci a organizaci v našem prodejním „stánku“, tak i za vynikající atmosféru, která vše podtrhovala.

Vánoční tvoření

V pátek 24. 11. jsme opět (a s velkou radostí) navštívili DDM Klamovka. Jelikož jsme si tento dům dětí a mládeže zamilovali, nemohli jsme vynechat ani letošní vánoční dílnu. Každý si zde vyrobil svůj adventní věnec a skleněný svícen zdobený solí. Práce byla jako vždy skvěle zorganizovaná, zábavná a pohodová.

Divadelní festival

6. 11. 2017 jsme zavítali na festival Partitura, který se konal ve studiu Alta. Děti se učily, jak se správně pohybovat na jevišti, jakými různými formami se dá divadlo ztvárnit, vyráběly, tancovaly a zapojily se do samotného divadelního představení Pohádka o kapkách.

Projekt Afrika 24. 10.

Během tohoto školního roku jsme se zapojili do projektu s názvem Humanitas Afrika. Projekt je složen z 5 aktivních workshopů a přednášek a má nás seznámit s africkou kulturou. Ve čtvrtek 24. 10. jsme absolvovalil první část. Navštívil nás pan Silvestr z Ghany společně s tlumočnicí Petrou. První workshop byl zaměřen na zpracování kakao v Africe a všichni jsme si to moc užili.

Projektový den 19. 10. Hravá Praha

Tento den jsme věnovali aktivnímu poznávání historie našeho hlavního města. Na Střeleckém ostrově jsme pod dohledem instruktorek plnili úkoly spojené se zajímavostmi a historií Prahy. Naše vědomosti a znalosti jsou zase o něco větší.

Ocenění pro naši Aničku

Předposlední zářijovou sobotu se v Zámeckém hotelu ve Vranově nad Dyjí konalo tradiční mezinárodní setkání českých a rakouských občanů příhodně nazvané Společně na cestách Evropy, tentokráte obohaceno oi účastníky z Rwandy. Součástí celodenního programu bylo ocenění vítězných dětských prací charitativní výtvarné soutěže Malujeme pro Afriku. Mezi oceněnými byla naše spolužačka Aninka Dvořáková. Diplomy a věcné ceny obdržela z rukou pani ing. Evy Balíkové, předsedkyně Institutu pro křesťanskou výchovu. Anince blahopřejeme!

Den s lesníkem ve Stromovce

Lesy hlavního města Prahy nám 21. 9. zajistily skvělý program. Ve Stromovce jsme si na čtyřech různých stanoviští vyzkoušeli, co všechno má na starosti lesník. Získali jsme spoustu nových informací, vyzkoušeli jsme si, jak měřit stromy, jak pozorovat lesní zvířata a taky jsme se zpřátelili se sovou Bobinou.

Poprvé na dopravním hřišti

Dne 12. 9. 2017 jsme poprvé zavítali na dopravní hřiště na Vypichu.

Nejprve jsme si prošli "školením" o základních pravidlech silničního provozu. Zjistili jsme, co smíme a nesmíme jakožto cyklisté a následně přišla ta nejlepší část. Na kolech jsme si zajezdili na hřišti plném značek, semaforů a přechodů. Všechny nás to moc bavilo a těšíme se na další kurz.

Rozvrh

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po Aj Cj M Cj   Vvj Vvj
Út Cj M Pří Tv
St M Hv Cj Vl Aj
Čt TH M Cj Pcj/Pc Pří Tv
Cj Aj M Cj Vl

školní rok 2017/18

školní rok 2016/17

Kontaktujte třídního učitele

Mgr. Klára Neubauerová

e-mail: klara.neubauerova@zsemydestinnove.cz

Běžný provoz

Provoz MŠ, ZŠ dle běžného režimu a výuky podle rozvrhu.