4. B

O třídě

Třídní učitelka: Mgr. Lucie Soukupová
Počet žáků: 


Aktuálně

Praha hravě

Projektový den 19.10.2017 jsme strávili na Střeleckém ostrově.

"Na Střeleckém ostrově si nás převzaly instruktorky. Pak jsme udělali skupinky po 5 dětech. Instruktorky rozdaly do každé skupiny pracovní list. Pak nám dávaly otázky. Když někdo zodpověděl správně, získal pro svou skupinu zlatý peníz nebo diamant. Pak jsme měli pohybové akce a úkoly. Při otázkách jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí."      Emma

"Hráli jsme hru, která spočívala v tom, že jsme odpovídali na otázky ohledně Prahy. Moc se mi líbila týmová hra. S kluky jsme měli dvanáct grošů, byli jsme druzí. Moc se mi to líbilo. Dozvěděl jsem se mnoho zajímavostí o Praze. Tento den hodnotím deset z deseti, počítám i zábavu."   Max

Střípky z vyučování

V hodinách slohu jsme probírali popis pracovního postupu, zaměřili jsme se na recept oblíbeného pokrmu. Anička s Johanem podle svého receptu i uvařili.

Při pracovních činnostech jsme dlabali dýni. Moc se nám povedla!

Dny myslivosti

Ekosystém les byl naším tématem i 12.10.2017, kdy jsme navštívili zajímavou přednášku v Národním zemědělském muzeu. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací nejen o práci myslivců, ale i o lesní zvěři. Přednáška byla doplněna o ukázky vábení zvěře a myslivecké fanfáry. Na závěr jsme dostali vábničky a vyzkoušeli jsme si napodobit zvuky některých zvířat.

Den s lesníkem

Lesy hlavního města Prahy pro nás připravily velmi zajímavé dopoledne. V parku Stromovka jsme se 21.9.2017 na čtyřech stanovištích mohli seznámit s prací lesníků. Zjistili jsme, co může způsobit lýkožrout, jaké vybavení má mít správný lesník a jak se měří stromy. Nejvíce se nám líbilo setkání s živou sovičkou Bobinou.

Dopravní hřiště

V tomto školním roce se budeme snažit získat průkaz cyklisty. První lekce na dopravním hřišti se uksutečnila 11.9.2017. Nejprve jsme prošli školením o pravidlech silničního provozu a poté nás čekala jízda na dopravním hřišti na Vypichu. Někteří z nás měli zpočátku velké problémy s některými dopravními značkami a s řazením před křižovatkou. Věříme, že vše zvládneme a závěrečnou zkouškou nakonec úspěšně projdeme všichni.

 Rozvrh

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po Aj Cj M Cj   Vvj Vvj    
Út M Cj Vl Cj Tv        
St Cj M Hv Pří Aj        
Čt TH Tv M Pcj/Pc Cj        
Vl Aj Cj M Pří        

Fotogalerie

školní roky 2016/18


Dokumenty


Kontaktujte třídního učitele

Mgr. Lucie Soukupová

e-mail: lucie.soukupova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Běžný provoz

Provoz MŠ, ZŠ dle běžného režimu a výuky podle rozvrhu.

Videoprohlídka

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové