4. C

Třídní učitelka: Hana Hedlová
Počet žáků: 20

Pyžamový den

Ve středu 16.5. proběhl na naší škole pyžamový den. Všichni jsme přišli v pyžamech a s oblíbeným plyšákem. Také výuka byla pohodová, pyžamová a odpočinková. Odpustili jsme si test z vlastivědy a hezky jsme si popovídali.

Divadlo D21:O lakomé Barce

V úterý 10.4. jsme navštívili divadlo D21 a shlédli jsme představení podle pohádky Jana Wericha: O lakomé Barce. Po představení následoval divadelní workshop, kde si děti o představení povídaly, shrnuly své zážitky a samy si vyzkoušely zahrát divadlo. Děti si to hodně užily.

Zelený den 28.3.2018

Ve středu 28.3. před velikonočními prázdninami celá škola vítala jaro. Každý si oblékl něco zeleného. Myslím, že se nám jaro podařilo přivolat!

Muzeum smyslů

23.2. jsme s dětmi navštívili nové Muzeum smyslů v Jindřišské ulici. Interaktivní výstava je plná zajímavostí a děti si všechno mohly vyzkoušet, prozkoumat a osahat. Největší zájem byl o lůžko fakíra, které jsme si všichni s chutí vyzkoušeli. Také chůze v imaginárním otáčejícím tunelu nám dala zabrat. Doporučujeme všem toto muzeum navštívit

Projekt kapela ve škole

Během ledna probíhal na prvním stupni projekt Kapela ve škole. Mladí učitelé ZUŠ vytvořili z každé třídy kapelu a učili děti hrát na elektrické kytary, baskytary a cajony, některá děvčata se stala zpěvačkami. Naše třída, která si dala jméno "Rebelové" nacvičila písničku "Nafrněná", kterou zpívá Bára Poláková. Na závěr projektu proběhl v aule naší školy velký koncert všech tříd. Překvapením byla účast skupiny Slza, se kterou si děti svoji nacvičenou písničku zazpívaly. Všechny to moc bavilo.

Okno do Afriky

18.1.2018 měly děti další přednášku na téma Afrika. Tentokrát byla velmi zajímavá, protože se děti dozvěděly zajímavé věci o tradičních afrických symbolech - jak vypadají a co znamenají. Každé dítě si africkými symboly vyzdobilo svoji tašku pomocí barev na textil a tiskátek.

Vánoční besídka

22.12. proběhla v naší třídě Vánoční besídka. Děti přišly vánočně naladěné a celý den si užily, protože se neučily. Rozdali jsme si dárky, proběhla ochutnávka vánočního cukroví, které napekly šikovné maminky a pustili jsme si film Vánoční expres.

Dějiny hudby v kostce

13.12. se naše děti zúčastnily školního koncertu Dějiny hudby v kostce. Dva mladí studenti Tomáš Vrána a Andrzej Molin je provedli stručnými dějinami hudby od pravěku až po současnost. Myslím, že to bavilo nejen děti, ale i nás dospělé. Ocenili jsme skvělé herecké výkony a výbornou hru na klavír obou aktérů.

Projekt - Okno do Afriky

6.11. měly děti již třetí přednášku na téma Afrika. Minule děti ochutnávaly speciality africké kuchyně, tentokrát se dozvěděly, jaké hry hrají africké děti a jak tráví svůj volný čas.

Projektový den - Krištof Kintera: Nervous Trees (Nervózní stromy)

19.10. jsme s dětmi v rámci projektového dne navštívili fantastickou výstavu výtvarníka Krištofa Kintery v Rudolfinu. Myslím, že i ti nejzarputilejší odpůrci výstav se pobavili a zjistili, že i umění může být zábavné, vtipné a oslovující.

Den s myslivcem

12.10. se naše děti zúčastnily programu v Zemědělském muzeu Den s myslivcem. Přednáška byla velmi zajímavá, děti se dozvěděly, co je náplní práce myslivce. Naučily se například vábit zvěř a pohladily si opravdového loveckého psa.

Den s lesníkem

21.9. Lesy hlavního města Prahy nám ve Stromovce zajistily program Den s lesníkem. Děti se dozvěděly, co všechno má na starosti lesník, jaké používá oblečení, pomůcky a přístroje. Dozvěděly se spoustu zajímavostí o lesní zvěři.

Rozvrh

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po Aj M Cj Tv   Vvj Vvj
Út M Cj Pří Cj Vl