4. C

Třídní učitelka: Mgr. Pavla Obstová

Národní zemědělské muzeum

Národní zemědělské muzeum je plné zajímavých expozic. Zamířili jsme především do částí Voda v krajině a Lesníkův rok, ale nahlédli jsme i do historie zemědělství, v Laboratoři ticha jsme pronikli do nitra  roslin a také jsme si užili krásnou střešní vyhlídku.

Projekt Ekologie

Chránit naše životní prostředí a přírodu by mělo být pro každého samozřejmostí. Své znalosti k tomuto tématu jsme si osvěžili a nové zajímavé informace jsme získali na přednáškách o materiálech nahrazující plasty a o recyklaci.

Sněhová královna

V divadle Minor jsme zhlédli představení Sněhová královna. S Gerdou jsme cestou za záchranu Kaie prožívali velké dobrudružství. Setkala se s květinovou čarodějnicí, s paní vránou, s loupežníky, až jí nakonec pomohl obětavý, ale také vtipný sob. Mohli jsme se také vyfotit s muzikanty, kteří živě představení doprovázeli.

Povídání s panem Špačkem

Při příležitosti oslav stoletého výročí naší státnosti navštívil naši třídu pan Ladislav Špaček. Vyprávěl nám o Václavu Havlovi a přidal své zážitky z doby, kdy pro našeho prvního českého prezidenta pracoval.

Klíčení fazolí

V přírodovědě jsme při pokusu sledovali, co potřebují semena ke klíčení. Podařilo se nám naklíčit fazole. V hlíně nám vyrostly krásné rostliny.

Republika stoletá

V rámci projektového dne jsme navštívili výstavu Tady nová republika v Národním pedagogickém muzeu. Dozvěděli jsme se informace o vzniku samostatné ČSR, ale také jak to před sto lety vypadalo ve školách.

D21

V divadle D21 jsme se ve veselém představení podle Jana Wericha Fimfárum dozvěděli, co znamená "Až opadá listí z dubu", a v následující dílně jsme přemýšleli, jaké  mohou mít lidé závislosti.

Dopravní hřiště

Čtvrtá třída se hladce rozjela a my jsme si vyjeli na dopravní hřiště na Vypich. Těšíme se, že na konci školního roku všichni získáme cyklistický řidičský průkaz ;-)

školní rok 2018/19

školní rok 2017/18

školní rok 2016/17

Pavla Obstová

e-mail: pavla.obstova@zsemydestinnove.cz

Setkání pro rodiče a předškoláky formou odpoledních setkání (16.00 až 17.00 hodin) a konzultací zaměřených na kladnou motivaci pro vstup do školy, poznání nového prostředí, nových kamarádů i paní učitelky 1. třídy.