4. D

O třídě

Třídní učitelka: Mgr. Hedvika Budilová
Počet žáků: 28


Aktuálně

Projekt Kapela ve škole

Hned začátkem nového roku se uskutečnil na 1. stupni ZŠ projekt Kapela ve škole. Mladí učitelé Základní umělecké školy vytvořili z jednotlivých tříd kapely, které hrály současné české písničky.

4.D nacvičovala písničku "Lhůta záruční". Děti měly možnost zahrát si na elektické kytary, a cajony. Malí zpěváci zpívali do mikrofonů. Vyvrcholením tohoto projektu byl společný koncert pro všechny žáky základní školy.

Během koncertu přišlo velké překvapení. Dostavila se skupina SLZA, která si v závěru koncertu zazpívala společně s dětmi. Následovalo i fotografování se skupinou Slza.

Výstava 

V úterý 17. ledna 2018 jsme navštívili výstavu korunovačních klenotů ve Vladislavském sále Pražského hradu. Děti si zblízka prohlédly nejen královské žezlo, jablko, plášť, ale také královskou korunu. Všichni jsme byli patřičně pyšní, jaké korunovační klenoty se pojí s českou historií.

Vánoční dílna

Adventní věnce, přáníčka i další vánoční dárky jsme vyráběli a prodávali na tradičních vánočních trzích naší školy.

Projekt Afrika

Další dva workshopy, které interaktivní formou seznamují  se životem v Africe, africkou kuchyní a západoafrickým výtvarným uměním se konaly v naší třídě v prosinci  a lednu nového kalendářního roku. V rámci výtvarné dílny se  děti mohly dozvědět o tradicích potisku látek Adinkra a samy si je i vyzkoušet.

Humanitas Afrika

Po celý školní rok nás bude provázet africká kultura. Projekt je složen z pěti workshopu a přednášek. Dne 24.10. nás ve třídě navštivil pan Silvestr z Ghany. Seznamoval nás s africkou kulturou a životem v Africe.

Projektový den 19.10.

Školní projektový den byl pro naší třídu "cestovní". Putovali jsme regiony České republiky. Rozdělili jsme se do skupin a vymysleli jsme si jméno a logo své cestovní kánceláře. Tvořili jsme velké reklamní plakáty s tipy na výlety a navíc při své prezentaci děti nabídly i speciality regionu (salám Vysočina, pardubické perníčky). Bylo to zábavné dopoledne a teď nám plakáty zdobí třídu.

Den myslivosti

Třináctý říjen 2017 patřil myslivosti. Naše třída navštívila Národní zemědělské muzeum, kde členi mysliveckého spolku přiblížili dětem náplň své práce. Na ukázku přinesli trofej srnce, parohy jelena, jezevčí kůže a několik zubů prase divokého. Děti si samy mohly vyzkoušet vábničky - srnčí, zaječí vřeštidlo, či myškovačku, kde napodobovaly pískání myší. Přednáška byla zajímavá a moc pěkná.

Návštěva Zemědělského muzea

Dne 27.9. naše třída navštívila výstavu "Voda v krajině" v Zemědělském muzeu. Expozice nabídla velmi širokou škálu sdělení, souvisejících s významem a rolí vody v našem životě. Ve skleněných válcích si děti mohly vyzkoušet rozličné vlastnosti a úlohy vody v krajině – sílu vody, vsakování, ale také to, jak s ní nakládáme, jak ji spotřebováváme. Dominantou expozice je plastický model České republiky, na němž se promítají „příběhy“ vody.

Přírodovědná vycházka

Dne 21.9. navštívila naše třída přírodovědnou výstavu "Les" v pražské Stromovce. Výstava byla součastí našeho učiva o živé a neživé přírodě v hodinách přírodovědy.

 Rozvrh

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po Aj Cj M Pří   Vvj Vvj    
Út M Cj Hv Vl Cj Tv      
St Cj M Pří Cj Aj        
Čt TH M Cj Pcj/Pc Tv        
Cj Aj M Vl          

Fotogalerie

školní rok 2017/18


školní rok 2016/17


Dokumenty


Kontaktujte třídního učitele

Mgr. Hedvika Budilová

e-mail: hedvika.budilova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové