5. B

Třídní učitelka: Mgr. Lucie Soukupová

Vánoční trhy

Na tradiční vánoční trhy, které se uskutečnily 3.prosince, jsme připravili řadu pěkných výrobků. Nejvíce se povedly domečky z papírových ruliček skleněné svícny a adventní věnce.

Republika stoletá

Ke 100. výročí vzniku republiky se neustále vracíme. Tentokrát pro nás žáci 8.ročníku uspořádali projektový den. Zjistili jsme mnoho zajímavých informací ze stoleté historie a zasoutěžili jsme si i o sladké odměny.

V barvách trikolóry

V rámci oslav 100.výročí vzniku naší republiky jsme se oblékli do státních barev. V galerii se podívejte, komu to na fotografii sluší nejvíce.

Kde začíná vesmír

Na pátek 19.října 2018 jsme měli naplánovanou návštěvu Planetária Praha. Byl krásný podzimní den, a proto jsme šli pěšky přes Stromovku. Cestou někteří žáci soutěžili o nejhezčí fotografii podzimní přírody. V Planetáriu nás velmi zaujal pořad nazvaný Kde začíná vesmír. Až se příště podíváme na noční oblohu, budeme umět určit některá souhvězdí i nejjasnější planety.

  

školní rok 2018/19


školní roky 2016/18


 


Mgr. Lucie Soukupová

e-mail: lucie.soukupova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Setkání pro rodiče a předškoláky formou odpoledních setkání (16.00 až 17.00 hodin) a konzultací zaměřených na kladnou motivaci pro vstup do školy, poznání nového prostředí, nových kamarádů i paní učitelky 1. třídy.

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové