5. C

O třídě

Třídní učitelka: Mgr. Petra Adamcová, od 1.4. 2018 Ilona Krejčí
Počet žáků: 22


Aktuálně

Projekt Stromovka

22.6. jsme v rámci projektového dne trochu nahlédli do historie Stromovky, místodržitelského letohrádku, zabývali se stavitelskými slohy a jejich prvky, zahradní architekturou, kreslili detaily přírody ... Především jsme se však zaměřili na aktivní odpočinek, k čemuž jsme využili množství nádherně upravených travnatých ploch a relaxačních míst. Výuku jsme si náležitě užili! :-)

Mirakulum Milovice

18.6. jsme navštívili zábavně-naučný park Mirakulum v Milovicích. Trampolíny, skluzavky, houpačky, prolézačky, podzemní chodby, bludiště, vodní svět, mini-zoo ... Téměř pět hodin pohybu a zábavy! Řádně jsme se vyřádili!!! Prostě každý si našel to své! :-)

Výlet do ZOO

7.6. jsme podnikli pěší výlet Stromovkou a přívozem do pražské ZOO v Troji. Zahradou nás provázel zkušený průvodce Richard Langr, jemuž patří velké poděkování za prokázané znalosti i trpělivost. Z časových důvodů jsme nestihli projít celou ZOO, ale i tak to jistě stálo zato!

Noc ve škole

Z 6. na 7.6. jsme se rozhodli nocovat ve škole. Scházeli jsme se od 18.00 hod. vybaveni dostatečným množstvím jídla pro všechny a dalšími důležitými věcmi, nutnými pro úspěšné "přežití" noci ve škole. Po večeři jsme vyrazili do Stromovky, po návratu jsme hráli hry, sportovali v aule a nechyběla ani noční "bojovka". I když jsme šli spát kolem 01.00 hod. (někteří vytrvalci i později :-)), ráno jsme se probudili čerství a hurá do ZOO!

Bleší trh

V hodinách slohu se dlouhodobě zabýváme publicistickým stylem. V rámci kapitoly o zprávě a oznámení jsme ve třídě uspořádali fiktivní bleší trhy. Každý z domu přinesl pár předmětů do prodeje, zajistili jsme i program - módní přehlídku a taneční vystoupení. Celou akcí nás provázela moderátorka Mariana. Následně jsme o akci psali zprávy do novin.

Projektový den

19.10. nás do třídy přišli navštívit naši domácí mazlíčci v rámci projektového dne na téma: Život s domácím mazlíčkem. Celý den jsme si povídali o domácích zvířatech, sdělovali jsme si rady a tipy, které se týkají chovu. Zasmáli jsme se u vtipných historek a samozřejmě jsme se mazlili se zvířátky. Den rychle utekl a my už se těšíme na další oblíbené projektové dny.

 Rozvrh

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po Hv Čj Aj  Čj M        
Út Tv Vl Pcj/Pc Cj Pří        
St M Vl Cj Inf M        
Čt TH Aj Cj Tv   Vvj Vvj    
M Cj M Cj Aj Pří      

Fotogalerie

školní rok 2017/18


školní rok 2017/18

 

školní rok 2016/17


Dokumenty


Kontaktujte třídního učitele

Ilona Krejčí

e-mail: ilona.krejci@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové