5. C

O třídě

Třídní učitelka: Mgr. Petra Adamcová
Počet žáků: 


Aktuálně

Bleší trh

V hodinách slohu se dlouhodobě zabýváme publicistickým stylem. V rámci kapitoly o zprávě a oznámení jsme ve třídě uspořádali fiktivní bleší trhy. Každý z domu přinesl pár předmětů do prodeje, zajistili jsme i program - módní přehlídku a taneční vystoupení. Celou akcí nás provázela moderátorka Mariana. Následně jsme o akci psali zprávy do novin.

Projektový den

19.10. nás do třídy přišli navštívit naši domácí mazlíčci v rámci projektového dne na téma: Život s domácím mazlíčkem. Celý den jsme si povídali o domácích zvířatech, sdělovali jsme si rady a tipy, které se týkají chovu. Zasmáli jsme se u vtipných historek a samozřejmě jsme se mazlili se zvířátky. Den rychle utekl a my už se těšíme na další oblíbené projektové dny.

 Rozvrh

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po Cj M Aj  Hv Cj        
Út Tv M Pcj/Pc Cj Pří        
St M Vl Cj Inf M        
Čt TH Aj Cj Tv   Vvj Vvj    
M Cj Vl Cj Aj Pří      

Fotogalerie

školní rok 2017/18


školní rok 2016/17


Dokumenty


Kontaktujte třídního učitele

Mgr. Petra Adamcová

e-mail: petra.adamcova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Projektový den

Žáci budou zpracovávat téma: 100 let Národního divadla nebo 150 let Národního muzea. Projektový den bude probíhat od 8.00 hod. v rámci dopolední výuky s TU. Odpolední výuka odpadá. Zájmové kroužky a ŠD jsou v běžném provozu.

V 18:00 hodin v aule školy. Účinkují Jana Sibera (soprán), Václav Sibera (tenor), sólisté Národního divadla v Praze, a nejúspěšnější žáci v soutěžních kategoriích recitace a zpěv.

Videoprohlídka

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové