5. D

Třídní učitelka: Mgr. Hedvika Budilová

Čteme dětem v MŠ

V březnu jsme navštívili školáčky z mateřské školy Emy Destinnové a zahájili projekt "Čteme předškolákům".  Mladším kamarádům jsme četli pohádky z dětských knížek a zároveň jsme si pro ně připravili hravé úkoly a soutěže k textům z pohádek. Podobná setkávání dětí z mateřské školy jsou velkým přínosem pro budoucí vstup předškoláčků na základní školu.

Národní památník HRDINŮ HEYDRICHIÁDY

V rámci výuky vlastivědy jsme navštívili kryptu a interiér pravoslavného kostela sv. Cyrily a Metoděje. V autentickém prostředí jsme zhlédli filmouvou rekonstrukci hrdinské činu českolovenských parašutistů, kteří se zde ukrývali po atentátu na R. Heydricha v roce 1942. Exkurze se nám líbila a zase jsme o něco více pronikli do historie našeho státu.

100 let koruny

Naše třída navštívila Císařskou konírnu na Pražském hradě, kde ČNB pořádala výstavu 100 let Československé koruny. Pro děti byla připravena výjimečná možnost zjistit, jak se bankovky a mince měnily v čase za dobu trvání naší republiky.

Vánoční projekt

30.listopadu 2018 se ve škole uskutečnil tradiční vánoční projektový den. Během dopoledního vyučování žáci vytvářeli a vyraběli různé vánoční dekorace. Pod rukama  dětí vznikali krásní andělíčci, nechyběly adventní věnce a přáníčka. Vánoční tvoření se moc povedlo.

Beach volejbal

Dne 16.11.2018 si žáci 5.D opět vyrazili zasportovat do beach volejbalové haly na Strahově. Děti si vyzkoušely míčové disciplíny a dvouhodinovým tréninkem si pěkně protáhly tělo.

Planetárium

Všechny páté třídy navštívily výukový program holešovického planetária o vesmíru. Žáci si prohlédli noční oblohu, na chvíli viděli různá souhvězdí, ale i fotografie planet naší sluneční soustavy. Zajímavá byla i expozice v hale planetária.

Česká televize

V pondělí 22. října navštívila naše třída exkurzi v České televizi Na Kavčích horách. Naši průvodci nás seznámili s historií televize a ukázali nám studia, kde se natáčí Události, ale třeba i Kouzelná školka nebo Planeta YO. Sami jsme si mohli vyzkoušet práci kameramana či televizního komentátora. Náhledli jsem do maskérny a hlavní režie. Byl to pro nás velký zážitek i zkušenost.

školní rok 2018/19

školní rok 2017/18