5. D

Třídní učitelka: Mgr. Hedvika Budilová

Planetárium

Všechny páté třídy navštívily výukový program holešovického planetária o vesmíru. Žáci si prohlédli noční oblohu, na chvíli viděli různá souhvězdí, ale i fotografie planet naší sluneční soustavy. Zajímavá byla i expozice v hale planetária.

 

Česká televize

V pondělí 22. října navštívila naše třída exkurzi v České televizi Na Kavčích horách. Naši průvodci nás seznámili s historií televize a ukázali nám studia, kde se natáčí Události, ale třeba i Kouzelná školka nebo Planeta YO. Sami jsme si mohli vyzkoušet práci kameramana či televizního komentátora. Náhledli jsem do maskérny a hlavní režie. Byl to pro nás velký zážitek i zkušenost.

  

školní rok 2018/19


školní rok 2017/18


školní rok 2016/17


 


Mgr. Hedvika Budilová

e-mail: hedvika.budilova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Setkání pro rodiče a předškoláky formou odpoledních setkání (16.00 až 17.00 hodin) a konzultací zaměřených na kladnou motivaci pro vstup do školy, poznání nového prostředí, nových kamarádů i paní učitelky 1. třídy.

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové