7. A

O třídě

Třídní učitelka: Mgr. Eva Kunce
Počet žáků: 


Aktuálně

Projektový den

U příležitosti blížícího se výročí položení základního kamene Národního divadla, jsme si v rámci projektového dne připravili zábavný vědomostní kvíz pro žáky prvního stupně (3. a 4. ročníky). Nejprve jsme se sami seznámili se zajímavostmi týkajícími se historie divadla (díky zajímavému seriálu ČT: Národní divadlo jak je neznáte: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11103404611-narodni-divadlo-jak-je-neznate/). Na základě získaných informací děti vypracovaly zajímavé  kvízové otázky a vnejbližších dnech budou po skupinkách kvíz prezentovat v hodinách prvouky a vlastivědy na prvním stupni.

Projektový den

Zařízení na energetické využívání odpoadů ZEVO Malešice

Ve čtvrtek 19.10.2017 jsme se v rámci projektového dne vypravili do Malešic, zjistit, co se děje s komunálním odpadem, který vyrobíme v našich pražských domácnostech.

Objektem nás provázel pan Kolář, který nás seznámil s fakty, čísly a daty a přidal i pár zajímavostí. Například to, že ačkoli by se zdálo, že opak je pravdou, v okolí spalovny je tak čisté životní prostředí, že na jejím komínu sídlí sokol stěhovavý.

ZEVO Malešice patří mezi čtyři existující spalovny v České republice a stavět se začala již v r.1988 a svou činností umožňuje výrobu energie pro ohřev vody až 20 000 pražských domácností.

Exkurze byla velmi podnětná.

 Rozvrh

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po Cj M Pp 2.jaz/Drv Z Aj   Vo  
Út M Pc D Fy Cj   Vv Vv  
St Tv 2.jaz/Pcv Cj Z Pp Inf      
Čt TH M D Aj Fy 2.jaz/Sph      
M Cj Aj Hv Tv CvJaz      

Fotogalerie

školní rok 2017/18


školní rok 2016/17


Dokumenty


Kontaktujte třídního učitele

Mgr. Eva Kunce

e-mail: eva.kunce@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové