7. B

Třídní učitelka: DiS. Radka Štiková
Počet žáků: 23

Vánoční dílna a trhy

V pátek 1. 12. proběhla vánoční dílna, při které děti připravovaly výrobky na pondělní vánoční trhy. Děkujeme všem zúčastněným - moc nám toho na stole nezůstalo!

Lyžařský kurz

Vážení rodiče,
zasíláme pokyny k platbě lyžařského kurzu. Rodiče žáků, kteří se kurzu neúčastní, tuto zprávu ignorujte.

Pokyny k platbě akce: Lyžařský kurz Pec pod Sněžkou 24. 2. 2018 - 3. 3. 2018
číslo účtu: 833061/0100

Variabilní symbol: rodné číslo dítěte
Konstantní symbol: 0558
Specifický symbol: 81
Cena: 4200,- Kč
Termín platby: do 20. 12. 2017

Je nutné, aby byly uvedeny specifický i variabilní symbol plateb dle výše uvedených pokynů, jinak nebude možné platbu identifikovat!!!​

Sportovní úspěchy

V úterý 24. 10. 2017 se David Piller, Tadeáš Bertho a Viktor Chvapil umístili na třetím místě na turnaji ve stolním tenise. Kateřina Váňová získala první místo na závodech v plavání a druhé místo na přespolním běhu "Okolo Džbánu". Gratulujeme!

Terezín

V pondělí 23. 10. 2017 jsme jeli na exkurzi do Terezína. Už během cesty jsme si zahráli naučnou hru a dozvěděli se mnoho zajímavých informací nejen o 2. světové válce. Po příjezdu do Památníku Terezín se nás ujal skvělý průvodce, který nás provedl Malou pevností. Dále jsme se přesunuli do bývalé terezínské školy, kde se nyní nachází muzeum ghetta a nakonec jsme viděli i krematorium a židovský hřbitov. Exkurze byla pro všechny velmi přínosná a poučná.

Autorem fotografií z Terezína je Viktor Chvapil.

Projektový den - filmový workshop a natáčení

Dne 19. 10. 2017 se uskutečnil letošní první projektový den, který jsme využili k natáčení filmu na soutěž AntiFetFest. V první části workshopu jsme se seznámili s jednotlivými fázemi vzniku filmu a zjistili jsme, jak správně pracovat s filmovou technikou. Ve druhé části jsme se rozdělili do skupin, dohodli se na funkcích a začali natáčet jednotlivé krátké filmy.

NaFilM - Národní filmové muzeum

V pondělí 25. 9. 2017 jsme vyrazili do Paláce Chicago na Národní třídě, kde se nachází filmové muzeum. Nejprve nás čekala komentovaná prohlídka interaktivní výstavy Na film!, která představuje vybraná témata z dějin české kinematografie. Dozvěděli jsme se o podstatě filmu a jeho prvních podobách, ale také o základních principech a technikách filmové animace. Po prohlídce následovala dílna, během které jsme se rozdělili do skupin a každá skupina vytvořila vlastní krátký animovaný film.

Rozvrh

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po Tv Cj Z 2.jaz Vo Aj   Hv
Út Cj M D Vv Vv   Pc Inf
St Cj 2.jaz M Tv Fy Pp
Čt TH M D Aj Cj 2.jaz
M Z Aj Fy Pp CvJaz

Více fotografií z naší třídy: http://radkastika.rajce.idnes.cz.

školní rok 2017/18

školní rok 2016/17

Fotky z GO kurzu zde

Kontaktujte třídního učitele

DiS. Radka Štiková

e-mail: radka.stikova@zsemydestinnove.cz

Běžný provoz

Provoz MŠ, ZŠ dle běžného režimu a výuky podle rozvrhu.