7. B

O třídě

Třídní učitelka: DiS. Radka Štiková
Počet žáků: 23


Aktuálně

Vánoční dílna a trhy

V pátek 1. 12. proběhla vánoční dílna, při které děti připravovaly výrobky na pondělní vánoční trhy. Děkujeme všem zúčastněným - moc nám toho na stole nezůstalo!

Lyžařský kurz

Vážení rodiče,
zasíláme pokyny k platbě lyžařského kurzu. Rodiče žáků, kteří se kurzu neúčastní, tuto zprávu ignorujte.

Pokyny k platbě akce: Lyžařský kurz Pec pod Sněžkou 24. 2. 2018 - 3. 3. 2018
číslo účtu: 833061/0100

Variabilní symbol: rodné číslo dítěte
Konstantní symbol: 0558
Specifický symbol: 81
Cena: 4200,- Kč
Termín platby: do 20. 12. 2017

Je nutné, aby byly uvedeny specifický i variabilní symbol plateb dle výše uvedených pokynů, jinak nebude možné platbu identifikovat!!!​

Sportovní úspěchy

V úterý 24. 10. 2017 se David Piller, Tadeáš Bertho a Viktor Chvapil umístili na třetím místě na turnaji ve stolním tenise. Kateřina Váňová získala první místo na závodech v plavání a druhé místo na přespolním běhu "Okolo Džbánu". Gratulujeme!

Terezín

V pondělí 23. 10. 2017 jsme jeli na exkurzi do Terezína. Už během cesty jsme si zahráli naučnou hru a dozvěděli se mnoho zajímavých informací nejen o 2. světové válce. Po příjezdu do Památníku Terezín se nás ujal skvělý průvodce, který nás provedl Malou pevností. Dále jsme se přesunuli do bývalé terezínské školy, kde se nyní nachází muzeum ghetta a nakonec jsme viděli i krematorium a židovský hřbitov. Exkurze byla pro všechny velmi přínosná a poučná.

Autorem fotografií z Terezína je Viktor Chvapil.

Projektový den - filmový workshop a natáčení

Dne 19. 10. 2017 se uskutečnil letošní první projektový den, který jsme využili k natáčení filmu na soutěž AntiFetFest. V první části workshopu jsme se seznámili s jednotlivými fázemi vzniku filmu a zjistili jsme, jak správně pracovat s filmovou technikou. Ve druhé části jsme se rozdělili do skupin, dohodli se na funkcích a začali natáčet jednotlivé krátké filmy.

 

NaFilM - Národní filmové muzeum

V pondělí 25. 9. 2017 jsme vyrazili do Paláce Chicago na Národní třídě, kde se nachází filmové muzeum. Nejprve nás čekala komentovaná prohlídka interaktivní výstavy Na film!, která představuje vybraná témata z dějin české kinematografie. Dozvěděli jsme se o podstatě filmu a jeho prvních podobách, ale také o základních principech a technikách filmové animace. Po prohlídce následovala dílna, během které jsme se rozdělili do skupin a každá skupina vytvořila vlastní krátký animovaný film.

 Rozvrh

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po Tv Cj Z 2.jaz Vo Aj   Hv  
Út Cj M D Vv Vv   Pc Inf  
St Cj 2.jaz M Tv Fy Pp      
Čt TH M D Aj Cj 2.jaz      
M Z Aj Fy Pp CvJaz      

Fotogalerie

Více fotografií z naší třídy: http://radkastika.rajce.idnes.cz.

školní rok 2017/18


školní rok 2016/17

Fotky z GO kurzu zde


Dokumenty


Kontaktujte třídního učitele

DiS. Radka Štiková

e-mail: radka.stikova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Den otevřených dveří pro předškoláky s rodiči v Českomalínské ulici, 10-12 hod. Setkání s ředitelem školy Mgr. Otou Bažantem, možnost nahlédnutí do výuky 1.- 2. tříd.

Koncert "Kapela ve škole"

Aula

V pátek 26. 1. 2018 se od 10:00 v aule bude konat závěrečný koncert projektu Kapela ve škole. Projekt probíhá po celý leden ve čtvrtých a některých pátých třídách. Všechny děti, rodiče, i kamarádi a přátelé, jsou srdečně zváni...

Videoprohlídka

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové