7. D

O třídě

Třídní učitel: Mgr. Matěj Měchura
Počet žáků: 23


Aktuálně

 

Projektový den: 150 let Národního divadla

V rámci projektového dne jsme během pěti vyučovacích hodin nahlédli do historie Národního divadla, které v letošním roce slaví 150. výročí položení základního kamene. Mezi mnohé zajímavosti zrovna patří to, že základní kámen nebyl jeden, ale že se jich sešlo mnoho z Čech, Moravy, Slezka, ale i Polska a třeba i z USA. Že opona není jedna, ani dvě, ale vlastně je jich pět a půl. Z toho dvě železné, protipožární. Že na stavbě a výzdobě pracovali ryze čeští umělci a architekti, tak aby to splnilo přání obrozenecké myšlenky. V neposlední řadě i to, že dnes používáný pozdrav "nazdar", se pojí s vybíráním peněz na divadlo. Výstupem a završením dopolední aktivity a sběru informací, bylo vytvoření výtvarné koláže k danému tématu a ta se velmi vydařila. 

 

Lyžařský kurz

Ideální sněhové podmínky, slunečné počasí a za mrazivého počasí sjezdovky s minimem lyžařů. Takový byl lyžařský kurz 2018.

 

Projektový den: Výroba draka

V rámci projektového dne jsme se věnovali oblíbené podzimní tradici - výrobě a pouštění létajících draků. Kromě konstrukčních a manuálních dovedností jsme si vyzkoušeli i spolupráci ve dvojicích. Pochopení rčení "ve dvou se to lépe táhne" bylo pro některé spolupracující velmi obtížné. Přesto se ke zdárnému konci dopracoval každý. Poté jsme se přesunuli na Letnou, kde na nás bohužel čekalo úplné bezvětří. I přesto se všichni s vervou pustili do pokusů o vzlet. Jak rychle vše začalo, tak i rychle skončilo. Přemíru snahy nepřežila většina draků. I přesto hodnotím projekt jako vydařený, protože nyní každý ví, že dokáže zkonstruovat draka a jistě si i většina účastníků uvědomila, jak obtížná, ale užitečná, je funkční spolupráce.

více fotek zde

video zdeRozvrh

 
 
  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po M Čj Hv 2.jaz/Drv Tv Aj   Inf  
Út Čj Fy M Z Pp   Vv Vv  
St Čj 2.jaz/Pcv Pc M Vo D      
Čt TH Fy Čj Aj Z 2.jaz/Sph      
Pp M Aj Tv D CvJaz      

Fotogalerie

školní rok 2017/18


školní rok 2016/17


Dokumenty


Kontaktujte třídního učitele

Mgr. Matěj Měchura

e-mail: matej.mechura@zsemydestinnove.cz


Přiložené soubory

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové