7. D

Vodácký výcvik

Termín: 18. – 21. 6. 2018

Místo konání: řeka Vltava

Itinerář cesty: 1. den Vyšší Brod – Rožmberk, 2. den Rožmberk – Český Krumlov, 3. den Český Krumlov – Zlatá Koruna, 4. den odjezd

Sraz: pondělí 18. 6. 2018 v 6:00 na hlavním vlakovém nádraží, odjezd vlaku v 6:31.

Návrat: čtvrtek 21. 6. 2018 v 11:45 na hlavní vlakové nádraží, poté přesun ke škole, ukončení akce 12:15.

Na vodu: plavky, tričko, kraťasy, pokrývka hlavy (čepice či klobouk), sluneční brýle, opalovací krém, pevné boty do vody (staré tenisky, sandály jsou nevhodné), šusťáková bunda a šusťákové kalhoty, pláštěnka

Na táboření: dvouplášťový stan (možnost zapůjčení stanů Coleman Crestline pro 2-3 osoby, cena pro školní skupiny 120 Kč/den/stan), karimatka a spacák, teplé oblečení, pevné boty, sandály, toaletní potřeby, ručník, čelovka či baterka

Nezapomenout: Prohlášení o bezinfekčnosti - odevzdat v den odjezdu (viz. příloha); potvrzení lékaře (viz. příloha); kartičku zdravotní pojišťovny (originál), pravidelné léky

pozn.: žáci mají pravděpodobně platné potvrzení od lékaře ještě z lyžařského výcviku!

Projektový den: 150 let Národního divadla

V rámci projektového dne jsme během pěti vyučovacích hodin nahlédli do historie Národního divadla, které v letošním roce slaví 150. výročí položení základního kamene. Mezi mnohé zajímavosti zrovna patří to, že základní kámen nebyl jeden, ale že se jich sešlo mnoho z Čech, Moravy, Slezka, ale i Polska a třeba i z USA. Že opona není jedna, ani dvě, ale vlastně je jich pět a půl. Z toho dvě železné, protipožární. Že na stavbě a výzdobě pracovali ryze čeští umělci a architekti, tak aby to splnilo přání obrozenecké myšlenky. V neposlední řadě i to, že dnes používáný pozdrav "nazdar", se pojí s vybíráním peněz na divadlo. Výstupem a završením dopolední aktivity a sběru informací, bylo vytvoření výtvarné koláže k danému tématu a ta se velmi vydařila.

Lyžařský kurz

Ideální sněhové podmínky, slunečné počasí a za mrazivého počasí sjezdovky s minimem lyžařů. Takový byl lyžařský kurz 2018.

Projektový den: Výroba draka

V rámci projektového dne jsme se věnovali oblíbené podzimní tradici - výrobě a pouštění létajících draků. Kromě konstrukčních a manuálních dovedností jsme si vyzkoušeli i spolupráci ve dvojicích. Pochopení rčení "ve dvou se to lépe táhne" bylo pro některé spolupracující velmi obtížné. Přesto se ke zdárnému konci dopracoval každý. Poté jsme se přesunuli na Letnou, kde na nás bohužel čekalo úplné bezvětří. I přesto se všichni s vervou pustili do pokusů o vzlet. Jak rychle vše začalo, tak i rychle skončilo. Přemíru snahy nepřežila většina draků. I přesto hodnotím projekt jako vydařený, protože nyní každý ví, že dokáže zkonstruovat draka a jistě si i většina účastníků uvědomila, jak obtížná, ale užitečná, je funkční spolupráce.

více fotek zde

video zde

Rozvrh

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po M Čj Hv 2.jaz/Drv Tv Aj   Inf
Út Čj Fy M Z Pp   Vv Vv
St Čj 2.jaz/Pcv Pc M Vo D
Čt TH Fy Čj Aj Z 2.jaz/Sph
Pp M Aj Tv D CvJaz

školní rok 2017/18

školní rok 2016/17

Kontaktujte třídního učitele

Mgr. Matěj Měchura

e-mail: matej.mechura@zsemydestinnove.cz

Přiložené soubory

Provoz MŠ uzavřen

29. 6. 2018

V době letních prázdnin od 30. 6. – 2. 9. 2018 bude provoz MŠ uzavřen. Z důvodu malého počtu přihlášených dětí je letní městský tábor MŠ v termínu 6. – 10. 8 2018 zrušen.