7. E

O třídě

Třídní učitelka:  Mgr. Martina Kučerová
Počet žáků:


Aktuálně

 

Exkurze do útulku pro psy v Troji

Dne 29.11.2017 jsme se vydali do trojského útulku pro opuštěná zvířata Městské policie Praha. Rozhodli jsme se podíl z výtěžku z prodeje na loňských vánočních trzích, který jsme jako třída dostali k dispozici, věnovat potřebným zvířatům. Vybrali jsme trojský útulek a tamním pejskům jsme dovezli dobroty a pamlsky. V zařízení je toho času asi stovka psů, od štěnat až po psí seniory. Návštěva útulku byla velmi emotivním zážitkem, pro některé z nás zprvu až smutným, no nakonec jsme odcházeli s vědomím, že těmto pejskům se daří dobře, že mají zázemí, stravu, péči a vlídné zacházení stran zaměstnanců. Navíc jsme se dozvěděli, že naprostá většina psů si najde nové majitele a jsou v zařízení dočasně. Kromě psů byli na stanici i hadi a jedna želva. Pracovníci městské policie odvádějí velmi záslužnou činnost. Fotodokumentaci z naší návštěvy si můžete prohlédnout v galerii.

Projektový den

Zařízení na energetické využívání odpoadů ZEVO Malešice

Ve čtvrtek 19.10.2017 jsme se v rámci projektového dne vypravili do Malešic, zjistit, co se děje s komunálním odpadem, který vyrobíme v našich pražských domácnostech.

Objektem nás provázel pan Kolář, který nás seznámil s fakty, čísly a daty a přidal i pár zajímavostí. Například to, že ačkoli by se zdálo, že opak je pravdou, v okolí spalovny je tak čisté životní prostředí, že na jejím komínu sídlí sokol stěhovavý.

ZEVO Malešice patří mezi čtyři existující spalovny v České republice a stavět se začala již v r.1988 a svou činností umožňuje výrobu energie pro ohřev vody až 20 000 pražských domácností.

Exkurze byla velmi podnětná.

 Rozvrh

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po Cj Hv M 2.jaz/Drv Tv Aj   Vv Vv
Út Vo Z Cj Pc D Pp      
St Inf 2.jaz/Pcv Z M Cj Fy      
Čt Th D Pp Aj M 2.jaz/Sph      
Fy Cj Aj Tv M CvJaz      

Fotogalerie

školní rok 2017/18


školní rok 2016/17


Dokumenty


Kontaktujte třídního učitele

Mgr. Martina Kučerová

e-mail: martina.kucerova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

ZŠ a ŠD mimo provoz. MŠ provoz bude na HB nám. Svobody 3/930, odd. Motýlci od 7-17 hod.

Videoprohlídka

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové