7. E

Třídní učitelka:  Mgr. Martina Kučerová
Počet žáků:

Škola v přírodě

21. - 25.5. 2018 jsme byli na škole v přírodě v Rokytnici nad Jizerou v penzionu Skol.

V pondělí jsme se ubytovali a seznámili se s  nejbližším okolím, na blízké louce jsme si zasoutěžili o sladkosti.

V úterý jsme se dopoledne učili, odpoledne  jsme se vypravili do Jablonce do multifunkčního sportovního areálu. Večer jsme si opekli buřty a zazpívali jsme si u táboráku.

Ve středu jsme se vydali na celodenní pěší výlet do Harrachova, ušli jsme celkem asi 20 km. Cestou tam nás zastihl déšť, ale na náladě nám neubral. Usušili jsme se ve městě v reaturaci a při exkurzi v místní sklárně, u pecí bylo opravdu teplo. Ze sklárny jsme se vydali za adrenalinem na bobovou dráhu.

Čtvrteční dopoledne patřilo opět školním povinnostem, odpoledne jsme strávili opět na hřišti v Jablonci, kde se dívky utkaly v turnaji v přehazované a chlapci ve fotbale. Před večeří nás čekala ještě jedna bitva - šlehačková.  Večer po vyhlášení výsledků turnaje a předání cen byla diskotéka.

V pátek ráno po snídani jsme naložili zavazadla do autobusu a vyrazili na cestu do Prahy.

Škola v přírodě byla prima, počasí nám vyšlo parádně, takže jsme hojně využili bazénu penzionu. Těšíme se zase za rok na další společný pobyt na čerstvém vzduchu :-)

Exkurze do Muzea hlavního města Prahy

Ve čtvrtek 22. 3. 2018 jsme navštívili Muzeum hlavního města Prahy a zúčastnili se interaktivního divadělně-vzdělávacího programu, který nám přiblížil změny podoby Prahy po příchodu Karla IV, především  založení Nového města a s tím spojené stavitelské počiny

Projektový den 20.03.2018

V rámci projektového dne jsme navštívili Artpark Galerie Rudolfinum. Během dvouhodinového programu jsme hledali odpověď na otázku, zda současní malíři umí malovat a proč se dnešní umělecké dílo tolik odlišuje od své podoby z předminulého století. Navázali jsme tak na látku z hodin Výchovy k občanství, téma člověk a kultura, krása a umění. Součástí programu byl workshop, kde jsme si vyzkoušeli tvořit jako dnešní umělci, jmenovitě technikami happening, site specific, land art, body art a ready made. Spolu s lektorkou jsme prošli cestu proměn uměleckého díla z 19. století do současnosti, objevili fotografii jako rozhodující vynález mající osudový vliv na podobu výtvarných uměleckých děl a přiblížili jsme si výše zmíněné současné umělecké techniky.

Bruslení na Kulaťáku

V lednu jsme se vydali bruslit na kluziště na Vítězném náměstí.

Vánoční trhy a dílny

Ohlédnutí zpět do prosince loňského roku...

Exkurze do útulku pro psy v Troji

Dne 29.11.2017 jsme se vydali do trojského útulku pro opuštěná zvířata Městské policie Praha. Rozhodli jsme se podíl z výtěžku z prodeje na loňských vánočních trzích, který jsme jako třída dostali k dispozici, věnovat potřebným zvířatům. Vybrali jsme trojský útulek a tamním pejskům jsme dovezli dobroty a pamlsky. V zařízení je toho času asi stovka psů, od štěnat až po psí seniory. Návštěva útulku byla velmi emotivním zážitkem, pro některé z nás zprvu až smutným, no nakonec jsme odcházeli s vědomím, že těmto pejskům se daří dobře, že mají zázemí, stravu, péči a vlídné zacházení stran zaměstnanců. Navíc jsme se dozvěděli, že naprostá většina psů si najde nové majitele a jsou v zařízení dočasně. Kromě psů byli na stanici i hadi a jedna želva. Pracovníci městské policie odvádějí velmi záslužnou činnost. Fotodokumentaci z naší návštěvy si můžete prohlédnout v galerii.

Projektový den

Zařízení na energetické využívání odpoadů ZEVO Malešice

Ve čtvrtek 19.10.2017 jsme se v rámci projektového dne vypravili do Malešic, zjistit, co se děje s komunálním odpadem, který vyrobíme v našich pražských domácnostech.

Objektem nás provázel pan Kolář, který nás seznámil s fakty, čísly a daty a přidal i pár zajímavostí. Například to, že ačkoli by se zdálo, že opak je pravdou, v okolí spalovny je tak čisté životní prostředí, že na jejím komínu sídlí sokol stěhovavý.

ZEVO Malešice patří mezi čtyři existující spalovny v České republice a stavět se začala již v r.1988 a svou činností umožňuje výrobu energie pro ohřev vody až 20 000 pražských domácností.

Exkurze byla velmi podnětná.

Rozvrh

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po Cj Hv M 2.jaz/Drv Tv Aj   Vv Vv
Út Vo Z Cj Pc D Pp
St Inf 2.jaz/Pcv Z M Cj Fy
Čt Th D Pp Aj M 2.jaz/Sph
Fy Cj Aj Tv M CvJaz

školní rok 2017/18

školní rok 2016/17

Kontaktujte třídního učitele

Mgr. Martina Kučerová

e-mail: martina.kucerova@zsemydestinnove.cz

Přiložené soubory

Othello otázky.docx 13 kB Dokument
Othello.pdf 6 MB PDF dokument
Zkrocení zlé ženy(1).pdf 2 MB PDF dokument

Provoz MŠ uzavřen

29. 6. 2018

V době letních prázdnin od 30. 6. – 2. 9. 2018 bude provoz MŠ uzavřen. Z důvodu malého počtu přihlášených dětí je letní městský tábor MŠ v termínu 6. – 10. 8 2018 zrušen.