9. A

Třídní učitelka: Mgr. Blanka Voráčková
Počet žáků:

Aktuálně

Třída 9.A v září započala svůj poslední školní rok na této škole. Všichni se snaží o co možná nejlepší studijní výsledky, které dopomohou ke zdárnému zvládnutí přijímacích zkoušek.

Zatím jsme ještě nepořádali žádné speciální třídní akce. Ty si schováváme až budeme mít po přijímacích zkouškách.
 19.října proběhl na naší škole první letošní projektový den. Naše třída se nejprve zúčastnila přednášky o finanční gramotnosti a poté jsme si ve zbytku dne povídali o nadcházejících volbách do poslanecké sněmovny. Také jsme si zahráli na volební týmy, vypracovali jsme volební programy, udělali svou volební kampaň, odprezentovali svou projekci a následně demokraticky zvolili ty nejlepší.
Každý týden v rámci třídnických hodin řešíme problémy a úkoly týkající se naší třídy. Pomocí různých aktivit a her se snažíme nenásilnou formou utužovat kolektiv.
Například 9.listopadu jsme se na příběhu vrstevníků učili rozvíjet schopnost efektivně řešit konflikty s pomocí vytváření kompromisů. Také jsme si na tomto příběhu uvědomili rizika předčasného a subjektivního hodnocení druhých a nutnost rozvíjet empatii.
Již se  těšíme koncem měsíce na druhý projektový den, kdy nás bude očekávat workshop na téma Židovská otázka v toku dějin.  Workshop povede paní učitelka Helena Salichová.

Rozvrh

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po Z fy M Cj   Hv Tv M/Ak/Sph
Út Pc Cj M Aj D 2.jaz
St Ch Vv Aj M Tv 2.jaz
Čt TH Pp Vz Cj M   Čj/Ak/Sph Vo
2.jaz M Cj Ch Fy Aj

školní rok 2017/18

školní rok 2016/17

Kontaktujte třídního učitele

Mgr. Blanka Voráčková

e-mail: blanka.vorackova@zsemydestinnove.cz

Předškolák - setkání pro rodiče a předškoláky formou odpoledních setkání (15.30 až 16.30 hodin) a konzultací zaměřených na kladnou motivaci pro vstup do školy, poznání nového prostředí, nových kamarádů i paní učitelky 1. třídy....

Schola Pragensis 2017

Buď režisérem svého života – Schola Pragensis 2017 „Buď režisérem svého života“ je nové motto pro letošní ročník přehlídky pražských škol Schola Pragensis 2017.