9. A

Třídní učitelka: Mgr. Blanka Voráčková
Počet žáků:

Projektový den

1.prosince se na naší škole konal projektový den. Tentokrát si paní učitelka Salichová připravila na celé dopoledne projekt na téma Židé v dějinách. Přednáška, doprovázená spoustou dobových fotografií i příběhů nás velmi zaujala a mnohdy nám lezl i mráz po zádech. Poděkování patří paní učitelce Salichové za zajímavý projekt. Den jsme zakončili výbornou pizzou.

Schola Pragensis

23.listopadu navštívila třída 9.A Veletrh středních škol, který se konal v Kongresovém centru na Vyšehradě. Akce se nám moc líbila a mnohým z nás pomohla při výběru středních škol.  B.Voráčková

Školní rok 2017/18

Třída 9.A v září započala svůj poslední školní rok na této škole. Všichni se snaží o co možná nejlepší studijní výsledky, které dopomohou ke zdárnému zvládnutí přijímacích zkoušek.

Zatím jsme ještě nepořádali žádné speciální třídní akce. Ty si schováváme až budeme mít po přijímacích zkouškách.
 19.října proběhl na naší škole první letošní projektový den. Naše třída se nejprve zúčastnila přednášky o finanční gramotnosti a poté jsme si ve zbytku dne povídali o nadcházejících volbách do poslanecké sněmovny. Také jsme si zahráli na volební týmy, vypracovali jsme volební programy, udělali svou volební kampaň, odprezentovali svou projekci a následně demokraticky zvolili ty nejlepší.
Každý týden v rámci třídnických hodin řešíme problémy a úkoly týkající se naší třídy. Pomocí různých aktivit a her se snažíme nenásilnou formou utužovat kolektiv.
Například 9.listopadu jsme se na příběhu vrstevníků učili rozvíjet schopnost efektivně řešit konflikty s pomocí vytváření kompromisů. Také jsme si na tomto příběhu uvědomili rizika předčasného a subjektivního hodnocení druhých a nutnost rozvíjet empatii.
Již se  těšíme koncem měsíce na druhý projektový den, kdy nás bude očekávat workshop na téma Židovská otázka v toku dějin.  Workshop povede paní učitelka Helena Salichová.

Rozvrh

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po Z fy M Cj   Hv Tv M/Ak/Sph
Út Pc Cj M Aj D 2.jaz
St Ch Vv Aj M Tv 2.jaz
Čt TH Pp Vz Cj M   Čj/Ak/Sph Vo
2.jaz M Cj Ch Fy Aj

školní rok 2017/18

školní rok 2016/17

Kontaktujte třídního učitele

Mgr. Blanka Voráčková

e-mail: blanka.vorackova@zsemydestinnove.cz

Běžný provoz

Provoz MŠ, ZŠ dle běžného režimu a výuky podle rozvrhu.