Zájemci o školu

Zápis do ZŠ

O zařazení dítěte do konkrétní třídy a samotném přijetí dítěte rozhoduje ve správním řízení ředitel školy do 30 dnů od podání přihlášky zákonným zástupcem.

Potřebné dokumenty k zápisu do 1. ročníku:

1. Rodný list dítěte.
  2. Žádost o přijetí dítěte ke vzdělávání 2017-2018.
  3. Dotazník pro rodiče žáka do 1. ročníku.
  4. Občanský průkaz zákonného zástupce (pro doložení trvalého pobytu).
  5. U cizinců pas a povolení k pobytu na území ČR.
  6. Kartičku VZP
  7. Případná odborná a jiná doporučení.
  8. Pro odklad školní docházky nebo dřívější nástup dítěte do školy (zápis pětiletých): 1) formulář Žádost o odklad, 2) dokument z PPP nebo SPC a 3) od odborného lékaře.

Charakteristika a cíle

Předškolák - setkání pro rodiče a předškoláky formou odpoledních setkání (15.30 až 16.30 hodin) a konzultací  zaměřených na kladnou motivaci pro vstup do školy, poznání nového prostředí, nových kamarádů i paní učitelky 1. třídy.

Přihlášky: radka.fajmanova@zsemydestinnove.cz

22. 11. 2017  Podzimní skřítek

24. 1. 2018  Ledové království

25. 1. 2018  Den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky 10-12 hod. v Českomalínské (na tento termín není nutné rezervovat místa).

21. 3. 2018  Veselé Velikonoce

Aktivity 2016/17

Březen - Vítání jara

Ve čtvrtek 2. března jsme se naposled sešli s předškoláky. Povídali jsme si o tom, jak se zima s jarem přetahuje o svou nadvládu. Venku se nám tak střídá počasí a v přírodě se děje spousta změn. Společně jsme si zazpívali píseň „Travička zelená“.
Potom jsme se rozdělili do dvou skupinek. První skupinka dětí vytvářela z papíru kytičku sněženek. Na řadu přišlo i stříhání a lepení. Druhá skupinka pracovala na tabuli a na pracovní listy. Ovečkám jsme dokreslovali vlnu, do trávy jarní kytičky a na nebe ptáčky, sluníčko a mráčky. Také jsme si povídali o mláďátkách a zkusili si jejich řeč. Na závěr jsme si zazpívali píseň „Káčátka se batolí“.
Těšíme se na všechny předškoláky u zápisu a v první třídě.
Jana Dvořáková, Jana Jauernigová, Jana Hejnová

Prosinec - Zima

Dne 8. prosince jsme se sešli na druhém setkání s předškoláky. Tématem byly sněhové radovánky. Všichni jsme si v teplé a vánočně vyzdobené třídě nakreslili do vzduchu obláček a předvedli, jak z něj sněží. Z připravených papírů jsme si vytvořili sněhové koule. Společně jsme si zazpívali píseň „Bude zima, bude mráz“. Rozdělili jsme se do dvou skupinek. První skupina vytvářela zimní přáníčka. Druhá skupina na tabuli a do pracovních listů dokreslovala sněhové vločky, sněhové koule, vánoční ozdoby na stromeček a dárky pod stromeček. Skupiny se potom vystřídaly. Na závěr jsme si opět zazpívali písničku, popřáli jsme si krásné Vánoce a rozloučili jsme se.
Jana Dvořáková, Jana Jauernigová, Jana Hejnová

Listopad - Podzim čaruje

Ve čtvrtek 3. listopadu jsme se poprvé sešli s předškoláky na společné povídání, zpívání a tvoření s tématem podzimu. Nejprve jsme se dětem a rodičům představily, společně jsme si zazpívali píseň „Listopad“, pohráli jsme si s opadanými podzimními listy, povídali jsme si o podzimu u interaktivní tabule a potom jsme se rozdělili do dvou skupinek. Jedna skupinka vytvářela podzimní svícínek, druhá skupinka kreslila na tabuli křídou pohyb padajících listů. Některé děti dokreslovaly papírovým drakům ocas s mašličkami. Následně pracovaly do připravených pracovních listů. Potom se obě dvě skupiny prostřídaly. Nakonec jsme si opět zazpívali píseň „Listopad“. Těšíme se na další setkání.
Kristýna Nečekalová, Jana Dvořáková, Jana Jauernigová, Jana Hejnová

Předškolák - setkání pro rodiče a předškoláky formou odpoledních setkání (15.30 až 16.30 hodin) a konzultací zaměřených na kladnou motivaci pro vstup do školy, poznání nového prostředí, nových kamarádů i paní učitelky 1. třídy....

Schola Pragensis 2017

Buď režisérem svého života – Schola Pragensis 2017 „Buď režisérem svého života“ je nové motto pro letošní ročník přehlídky pražských škol Schola Pragensis 2017.