Žákovská rada

Činnost žákovské rady

Žákovská rada funguje jako článek pro přenos informací mezi třídami a vedením školy. Prostřednictvím rady žáci předkládají různé podněty, návrhy a dotazy k vedení školy i všem vyučujícím a mají tak možnost pozitivně ovlivňovat chod školy. Činnost žákovské rady je zaměřena zejména na vytváření pocitu sounáležitosti ke škole, na zlepšování vzájemných vztahů a předcházení sociálně patologických jevů.

Volení zástupci tříd se setkávají na schůzkách s vedením školy pravidelně jednou měsíčně, a to každý první čtvrtek v měsíci v knihovně v 7.30 hodin.