Žákovská rada

Činnost žákovské rady

Žákovská rada funguje jako článek pro přenos informací mezi třídami a vedením školy. Prostřednictvím rady žáci předkládají různé podněty, návrhy a dotazy k vedení školy i všem vyučujícím a mají tak možnost pozitivně ovlivňovat chod školy. Činnost žákovské rady je zaměřena zejména na vytváření pocitu sounáležitosti ke škole, na zlepšování vzájemných vztahů a předcházení sociálně patologických jevů. 

Volení zástupci tříd se setkávají na schůzkách s vedením školy pravidelně jednou měsíčně, a to každý první čtvrtek v měsíci v knihovně v 7.30 hodin.

Kalendář akcí

Předškolák - setkání pro rodiče a předškoláky formou odpoledních setkání (15.30 až 16.30 hodin) a konzultací zaměřených na kladnou motivaci pro vstup do školy, poznání nového prostředí, nových kamarádů i paní učitelky 1. třídy....

Schola Pragensis 2017

Buď režisérem svého života – Schola Pragensis 2017 „Buď režisérem svého života“ je nové motto pro letošní ročník přehlídky pražských škol Schola Pragensis 2017.

Videoprohlídka

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové