Žákovský parlament

Činnost žákovského parlamentu

Žákovský parlament je skupina volených zástupců z každé třídy od třetího ročníku po devátý ročník naší školy.

Od spolužáků ve třídách i učitelů sbírají informace o tom, co by mohli ve škole zlepšit. Na pravidelných schůzkách parlamentu řeší, jakým způsobem těmto nápadům vyjít vstříc. Každý člen parlamentu pravidelně informuje své spolužáky ve třídě o své činnosti.

Zároveň žákovský parlament funguje jako článek pro přenos informací mezi třídami a vedením školy. Předseda parlamentu se za účasti koordinátora žákovského parlamentu setkává na pravidelné schůzce s ředitelem školy a projednává záležitosti týkající se žákovského parlamentu.

Smyslem žákovského parlamentu je rozvíjet dovednosti a postoje žáků, zvyšovat zájem žáků o dění ve škole, podpořit je v realizaci jejich potřeb a řešení jejich problémů a zlepšovat klima ve škole směrem k otevřenosti a partnerství.

Zástupci tříd se setkávají na schůzkách žákovského parlamentu dvakrát do měsíce, a to každý 1. a 3. čtvrtek v měsíci v knihovně školy v 7:15 hodin.

Předškolák: Podzimní hrátky

15. 11. 2018

Českomalínská

Setkání pro rodiče a předškoláky formou odpoledních setkání (16.00 až 17.00 hodin) a konzultací zaměřených na kladnou motivaci pro vstup do školy, poznání nového prostředí, nových kamarádů i paní učitelky 1. třídy.

Nebuďme lhostejní - Recyklace

21. 11. 2018 - 22. 11. 2018

Školní projekt „Nebuďme lhostejní – Recyklace“, všechny třídy se zúčastní besedy a pracovní dílny podle harmonogramu v rámci rozvrhu tříd