Základní škola
a Mateřská škola
Emy Destinnové

Praha 6, náměstí Svobody 3/930

Aktuálně

Každý den se u nás ve škole něco děje. Nejdůležitější aktuality a události naleznete zde. Nezapomeňte se také podívat na aktuality na stránkách jednotlivých tříd.

všechny aktuality
Ilustrativní obrázek aktuality Závěrečné práce 30.
květen

Závěrečné práce

Učebny a harmonogram prezentací závěrečných prací. Prezentace závěrečných prací žáků devátých ročníků proběhne v letošním roce v dopoledních hodinách v úterý 6.6. a čtvrtek 8.6. více

Ilustrativní obrázek aktuality Bezpečně online - beseda 31.
květen

Bezpečně online - beseda

Vážení rodiče, rádi bychom Vás pozvali 31. 5. od 16:30 do 18:00 hodin na besedu na téma online bezpečnosti dětí a mládeže, která se bude konat v naší škole (učebna 214). Přednášejícím bude Jiří… více

Ilustrativní obrázek aktuality Vodácký kurz 31.
květen

Vodácký kurz

Žáci 7.D úspěšně absolvovali třídenní vodácký výlet na raftech na řece Vltavě. Všichni si to i přes velmi rozmanité počasí užili. Pevně věříme, že se nám v budoucnu podaří rozšířit nabídku i pro… více

Kontakt

Hlavní budova

3. - 9. ročník, družina 3. - 5. ročník

nám. Svobody 3/930
160 00 Praha 6
tel.
222 202 501
mail
info@zsemydestinnove.cz

Budova Českomalínská

1. - 2. ročník, družina 1. - 2. ročník

Českomalínská 35
160 00 Praha 6
tel.
222 202 570
další kontakty

O naší škole

Splnění náročných kritérií stojí za udělením titulu Excelentní jazyková škola Prahy 6. Ten úspěšně držíme již od roku 2010. Aby škola na titul dosáhla, musí mít v nabídce výuku alespoň čtyř jazyků, vyučovat jeden z předmětů v cizím jazyce, na­bízet výjezdy žáků na jazykové pobyty do ciziny, na škole musejí vyučovat rodilí mluvčí a škola má mít svoji partnerskou školu v zahraničí. 


V testování SCIO dosáhlo 70% deváťáků jazykové úrovně B1, což odpovídá požadavkům státní maturity. Vyšší úrovně B2 dosáhne 20% z nich a fantastické je, že máme i řadu žáků s úrovní C1. V tomto celorepublikovém testování patříme dlouhodobě mezi nejlepší. 


Zásadní roli hraje zvýšená časová dotace na výuku angličtiny, organizace do malých jazykových skupin a dělení dle úrovně schopností a vědomostí. Angličtinu vyučujeme od 1. třídy s časovou dotací až 4 hodiny. Metodu CLIL, tedy výuku v angličtině, využíváme na prvním stupni v hodinách výtvarné výchovy. 

Vize a strategie školy

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové