Adaptační kurz / pokyny k platbě

29. 8. 2020

V rámci přechodu žáků na druhý stupeň, který je velkou změnou pro Vaše děti, pořádá naše škola již řadu let adaptační výjezd pro žáky šestých tříd. Má za cíl usnadnit dětem bezproblémový vstup ať už do nového kolektivu či vybudování nové role v rámci stávajícího kolektivu a tvoří nedílnou součást našeho preventivního programu školy.

Adaptační výjezd je důležitý především pro bezpečné prostředí ve třídě, vytvoření vzájemných vztahů a jako prevence sociálně patologických jevů. Poskytuje jedinečnou možnost hlouběji se poznat a stmelit v rámci třídy a to nejen žáci mezi sebou, ale i žáci s jejich třídním učitelem.

Kurz je zaměřený na spolupráci mezi žáky a jejich vzájemnou komunikaci. Umožňuje všestranný harmonický rozvoj osobnosti, podporuje porozumění individuálním zvláštnostem jedinců třídy, lepší poznání sebe sama. Svou náplní a aktivitami zážitkové pedagogiky, pod vedením zkušených lektorů, rozvíjí u dětí tvořivost a kreativní myšlení, vytváří nepřenositelné společné zážitky, které spolu s dětmi pokračují do dalších let vzájemného soužití v jednom kolektivu.

Adaptační výjezd se již tradičně koná v rekreačním středisku Machův Mlýn, Milíčov, okres Rakovník. Autobusová doprava je částečně hrazena školou z grantu MHMP určeného na adaptační kurzy.

Termíny:

2.9. - 4.9.2020 6.A, 6.B

21.9. - 23.9.2020 6.C, 6.D

Seznam věcí s sebou:

· kartička pojišťovny

· bezinfekčnost (první den školy rozdají třídní učitelé, případně ke stažení zde)

· spacák

· dostatečné množství věcí na převlečení (min. dvoje boty)

· teplé oblečení na spaní

· oblečení, u kterého nevadí, že si jej děti ušpiní

· šátek

· hygienické potřeby