Do Londýna a za Harry Potterem

28. 1. 2020

Sedmidenní studijní pobyt s výukou anglického jazyka a ubytováním v oblasti Rochesteru. Prohlídka nejzajímavějších míst Londýna a setkání s Harry Potterem. V Canterbury se naučíme hrát kriket.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách, přejezd Německem, Belgií a Francií.

2. den: Přeprava přes kanál La Manche, návštěva poutního místa Canterbury. Pod vedením zkušených instruktorů se naučíme hrát typický anglický sport - kriket. V podvečer ubytování v rodinách.

3. den: Dopoledne 3 lekce výuky angličtiny. Odpoledne prohlídka Londýna a jeho pamětihodností: ▪ Victoria Embankment, Cleopatra`s Needle, the Houses of Parliament, projížďka na vyhlídkovém kole London Eye, Westminster Abbey; ▪ Procházka po Whitehall, třídě ministerstev a vládních úřadů, Cabinet War Rooms – Churchillův bunkr, nahlédneme do slavné Downing Street; ▪ Buckingham Palace, sídlo královské rodiny. V jeho blízkosti si prohlédneme i další královské rezidence; ▪ Centrum londýnské zábavy, slavných divadel a zábavných podniků, cenově přístupných obchůdků - Soho, Piccadilly Circus, Regent Street, Leicester Square, China Town, Trafalgar Square, Covent Garden.

4. den: Dopoledne 3 lekce výuky angličtiny. Odpoledne navštívíme Harryho Pottera ve Warner Bros. Studios – filmové ateliéry, ve kterých se natáčely všechny díly série o Harry Potterovi.

5. den: Dopoledne 3 lekce výuky angličtiny. Odpoledne prohlídka Londýna: ▪ Unikátní londýnská muzea: o „Natural History Museum“ (přírodovědecké muzeum); o „Science Museum“ (technické muzeum); ▪ Hyde Park – Speakers‘ Corner; ▪ Oxford Street – nejvýznamnější nákupní třída s proslulým obchodním domem „Selfridges“, PRIMARK a mnoho dalších obchodů.

6. den: Prohlídka Londýna: ▪ Prohlídka City of London; ▪ St. Paul’s Cathedral, Millenium Bridge a Tate Modern; ▪ The Globe – Shakespearovo divadlo; ▪ Golden Hind – replika lodi viceadmirála Francise Draka; ▪ HMS Belfast – válečný křižník z 2. světové války; ▪ The Tower of London (k vidění jsou korunovační klenoty); ▪ Dále lodí po Temži do North Greenwich Arena; ▪ V odpoledních hodinách odjezd směr Dover.

7. den: Přejezd Francie, Belgie a Německa, návrat do místa nástupu v odpoledních hodinách.

 

Přihlášku a více informací naleznete zde

Kalendář akcí

Třídní schůzka 1. ročníku pro školní rok 2020/2021 od 16 hod. v kmenových třídách s třídní učitelkou. (Českomalínská 35)

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové